100. YIL KÜLTÜR PARKINDA İLGİNÇ GÖRÜNTÜLER

Herkes canının istediği gibi eğleniyor
100. YIL KÜLTÜR PARKINDA İLGİNÇ GÖRÜNTÜLER

Şehrimiz 100. Yıl Kültür Parkı sadece serinlemek ya da dinlenmek isteyenlere değil birbirinden eğlenceli görüntülere de ev sahipliği yapıyor.

Şehre komple yayılıp ikiye bölen ve uzunluğu ile de dünyanın sayılı parkları arasında bulunan Gaziantep 100. Yıl Kültür Parkı sadece serinlemek ya da dinlenmek isteyenlerin değil eğlenmek isteyenlerin de vazgeçilmez adresi.

Özellikle mesai bitiminden sonra ve hafta sonları küçük büyük herkesin haftada en a bir kere uğramayı ihmal etmediği bu görkemli parkımız birbirinden renkli görüntülere de yer açıyor.

Çocuklar kendileri için ayrılan alanda kaykaylarıyla ve bisikletleriyle adeta şov yaparak parkı gezen herkesin beğenilerini kazanırken, güvenli bir yer olması nedeniyle de ailelerini merakta bırakmıyor.
Büyükşehir Belediyesinin özellikle çocuklar için düşünüp tasarladığı bisikletlerden alarak kendilerine ayrılan alanda trafiğe takılma sıkıntısı ve korkusu çekmeden gönüllerince eğlenen çocuklarnı hallerinden memnun tavırlarıyla eğlenerek şova dönüştürdükleri bisiklet kullanma aktiviteleri parkta bulunan kişilerin de ilgisini ve beğenisini kazanıyor.

KEDİ VE KÖPEKLERİYLE GEZENLER

100. Yıl Kültür Parkı, evcil hayvan besleyenlerin de aradığı adres. Köpeğini veya kedisini alarak hem parkta yürüyüş yapıp, hem de hayvanlarının hava almasını açılmasını isteyen aileler özellikle akşam saatlerini tercih ediyor.
Akşam serinliği çökünce besledikleri hayvanlarıyla parka gelen vatandaşlar, hayvanlarının hem hava almasını hem de kendince eğlenmesini sağlarken, etraftaki kişiler için de güzel bir görüntü oluyor.
Parkta gezen ya da dinlenen kişilerin de ilgisini çeken bu hayvanlar ilginç hareketleriyle insanları hem güldürüp, hem de kendilerini sevdiriyor.

UYUYUP KALAN BİLE VAR

Sıcaktan bunalan ve kendini bu parka zor zekat atan vatandaşlardan banklarda uyuyup kalan bile var. Şehrin klimalı bölgesi olarak bilinen 100. Yıl Kültür Parkı boyunca kendini ağaçların gölgesine ve parkın serinliğine bırakarak uykuya dalan vatandaşları görmek mümkün.

AİLELER MASALARI TERCİH EDİYOR

Parkta oturup hem günün yorgunluğunu çıkarmak hem de serinlikte çimen kokusuyla birlikte çay keyfi yapmak isteyen aileler masalı bölümleri tercih ediyor.
Çoluk çocuk birlikte gelip yemek yemek ya da çay içmek isteyen aileler masalara yerleşerek yemek ve çay keyfi yaparak yorgunluk atıyorlar.

PARK SABAH VE AKŞAM VAKTİ SULANIYOR

Parkın daha temiz kalması ve ağaçlarla çimenlerin kurumaması için belediye elemanları da boş durmuyor. Günün her saatinde temizlik yapılırken sulama işi sabah ve akşam saatlerinde yapılıyor. Özellikle parkın sulanma vakitlerinde etrafa yayılan toprak ve çimen kokusu ise bölgede bulunan herkesi büyüleyerek dünyanın sayılı parklarından biri olan 100. Yıl Kültür Parkını daha da vazgeçilmez hale getiriyor.

HABER//MERVE TANRIÖVER

GÜNDEM
Haber Merkezi
6.08.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin