5 SEKTÖRDE ESNAF KÜLLÜ’YE TAŞINACAK

Büyükşehir Belediyesi Küllü Bölgesi’nde toplamda 2 milyon metrekare alan üzerinde yeni sanayi alanları kuracak
5 SEKTÖRDE ESNAF KÜLLÜ’YE TAŞINACAK

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi KÜSGET Sanayi Bölgesi ile GATEM Bölgesinde yer alan 5 ayrı sektöre mensup esnafı Küllü Bölgesi’nde oluşturulan 2 milyon metrekarelik alana taşıyacak. Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada KÜSGET ve GATEM Bölgelerinde sektör temsilcilerinin yer bulamaması nedeniyle bu şekilde bir projenin hazırlandığı kaydedildi.

KÜSGET VE GATEM BENZERİ ALANLARI KURULACAK

Büyükşehir Belediyesinin uzun süredir üzerinde çalıştığı projede sona gelindi. Nizip yolu üzerinde 2 milyon metrekare alan üzerine kurulması planlanan yeni sanayi alanlarının KÜSGET ve GATEM Bölgelerine benzer şekilde inşa edileceği açıklandı. Büyükşehir Belediyesinden konuya ilişkin yapılan açıklamada, “Adı geçen alanlarda yeni işyerlerinin kurulamaması nedeniyle belediyemiz tarafından yeni sanayi alanlarının oluşturulması gündeme gelmiştir. Yapılan çalışmaların ardından yeni sanayi alanları oluşturulmuş ve kısa süre içerisinde yaşama geçirilecektir. Mesela eski Nizip Caddesi’nde yer alan terlik ve ayakkabı sektörü oluşturulacak olan bu alanlara taşınacak” denildi.

HANGİ SEKTÖRLER KÜLLÜ BÖLGESİNDE YER ALACAK?

Gaziantep Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada fıstıkçılar, eski Nizip Caddesinde yer alan terlik ve ayakkabıcılar, toptancılar, tır tamircileri ile nakliyatçıların bu bölgeye taşınacakları duyuruldu. Konuya ilişkin açıklamada ise şu ifadelere yer verildi;

“Eski Nizip Caddesi’nde yer alan yapıların tamamı kamulaştırılacak. Bu bölgede yer alan terlik ve ayakkabı sektörünün temsilcileri ise bu bölgeye taşınacak. Diğer yandan ise GATEM Bölgesinde yer alan toptancılar ve fıstıkçılar bu alanda kendilerine yer bulabilecekler. Aynı şekilde nakliyatçılarda Küllü Bölgesinde kendilerine yer bulabilecekler. Hızla gelişen kent ticaretinde yeni alanların oluşturulması için gerekli çalışmaları sürdürüyoruz.”

GÜNDEM
Bülent Öner
8.01.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin