GAZİANTEP SAĞLIKTA ÇAĞ ATLAYACAK

Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü’ne atanan Uzman Doktor Serdar Sarıfakı, sağlık alanında yaptığı incelemelerin ardından birden fazla projesi ile çalışmalarını sürdürüyor
GAZİANTEP SAĞLIKTA ÇAĞ ATLAYACAK

Bir süre önce Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü’ne atanan Uzman Doktor Serdar Sarıfakı, göreve gelir gelmez kamu hastanelerini belli gün ve saatlerde tek başına dolaştı. Gerek sağlık çalışanlarının gerek ise vatandaşların yaşadığı sorun ve sıkıntıları gördü. Sıradan bir vatandaş gibi dolaşan Sarıfakı, gördüğü sorun ve sıkıntıların giderilmesine yönelik adımlarını attı.

SAĞLIKTA BİRDEN FAZLA PROJE İLE ÇALIŞMALARINA BAŞLADI

Kanun Hükmünde Kararname ile Sağlık Bakanlığının merkez ve taşra teşkilatlarının yapısının değiştirilmesinin ardından Sağlık Bakanlığı tarafından geçtiğimiz yıl Kasım ayında Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğüne atanan Doç. Dr. Abdulkadir Turgut, yaklaşık 5 aylık görevinin ardından kendi isteği ile istifa ettiğini açıklamıştı. Doç. Dr. Turgut’un istifasının ardından yaklaşık bir aydır görevi Uzman Dr. Mehmet Emin Bindal, vekâleten yürütüyordu Sağlık Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, kurum müdürlüğüne Uzm. Dr. Serdar Sarıfakı atandı. Nöroloji doktoru Sarıfakı'nın uzun bir dönem Kilis Kamu Hastaneler Birliği (KHB) Genel Sekreterliği görevini de yürüttü. Bu başarılı çalışmalarının ardından Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü’ne atanan Sarıfakı, kendi projelerinin dışında Şehir Hastanesinin bir an önce tamamlanmasına yönelik olarak ta Sağlık Bakanlığı nezdinden çalışmalarına başladı.

SERDAR SARIFAKI KİMDİR?

1975 yılında Gaziantep’de doğdu. İlk öğrenimini Gaziantep Dayı Ahmet Ağa İlkokulunda, orta öğrenimini Gaziantep Gazi Ortaokulunda ve Gaziantep Lisesinde tamamladı. 1992 yılında Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesinde yüksek öğrenim hayatına başladı. 1999 yılında Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. 2000 - 2002 yılları arasında Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Histoloji ve Embriyoloji Ana Bilim Dalında Araştırma Görevlisi olarak görev yaptı. 2002 - 2007 yılları arasında Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji Ana Bilim Dalında ihtisas yaptı. 28.02.2007’de Nöroloji Uzmanı oldu ve devlet hizmet yükümlülüğü kurası ile Kilis Devlet Hastanesine atandı. 2008 - 2009 yıllarında İzmir Mevki Asker Hastanesinde Nöroloji Uzmanı olarak askerlik görevini yerine getirdi ve sonrasında Kilis Devlet Hastanesindeki görevine devam etti. 2012-2014 yılları arasında Kilis Devlet Hastanesi Hastane Yöneticisi ve Kilis Kamu Hastaneleri Birliği Tıbbi Hizmetler Başkanı olarak görev yaptı. 2015-05.06.2017 tarihleri arasında Kilis Kamu Hastaneleri Birliğinde Genel Sekreterlik görevini yaptı. 2017 yılı içerisinde Gaziantep Kamu Hastaneleri Birliğinde Tıbbi Hizmetler Başkanı olarak görev yaptı. 27.04.2018 tarihinden itibaren Gaziantep İl Sağlık Müdürü olarak görevini sürdürmektedir. Gaziantep İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Serdar SARIFAKI, evli ve 3 çocuk babasıdır.

GÜNDEM
Bülent Öner
14.05.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin