İŞLEM YAPMAYAN YANDI

Kayıt dışı çalışan işyerlerine işlem yapmayan meslek odası yönetimleri sert bir dille uyarıldı
İŞLEM YAPMAYAN YANDI

Kent genelinde kayıt dışı çalışan işyerlerine yönelik SGK, Vergi Dairesi Başkanlığı başta olmak üzere diğer yetkili kurumların denetimleri aralıksız şekilde sürüyor. Bu süreçte GESOB bünyesinde yer alan ekiplerin de kayıt dışıyla mücadelede çalışmaları sürerken GESB Başkanı Ömer Küsbeoğlu, kayıt dışı işyerleri hakkında gerekli işlemi yapmayan oda yönetimlerini sert bir dille uyardı. Küsbeoğlu, “Kayıt dışı çalışan bir işyeri varsa önce ilgili meslek odasına bildirin. Şayet onlar işlem yapmazlarsa bize gelin biz hem işyeri hem de oda yönetimi hakkında gerekli işlemleri yapalım” dedi.

ODA YÖNETİMLERİ KAYIT DIŞIYLA ETKİN MÜCADELE EDECEK

Gaziantep Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (GESOB) Başkanı Ömer Küsbeoğlu, katıldığı bir toplantıda önemli açıklamalarda bulundu. Kayıt dışı çalışan işyerlerinin ilgili meslek odalarına bildirilmesine rağmen o işyerleri hakkında işlem yapılmıyorsa gerekeni kendileri tarafından yapılacağını anlatan Gaziantep Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (GESOB) Başkanı Ömer Küsbeoğlu, “Gaziantep’te kayıt dışı çalışan bir işyeri var ise o işyerini ilgili meslek odasına şikayet edin. Şikayetiniz şayet neticeye kavuşmamışsa bize geleni ve telefon açın bir gerekli işlemleri hem işyeri hakkında hem de ilgili meslek odasının yönetimi hakkında yapalım. Kayıt dışıyla mücadelede diğer kurumlarımız gibi bizlerde yoğun bir şekilde mücadele ediyoruz. Bu mücadelede eksik bir tarafımızın olmasını istemiyoruz” diye konuştu.

“MESLEK ODALARIMIZIN DENETİMLERİ YENİ DÖNEMDE ARTACAK”

Olağan genel kurulunun meslek odalarında devam ettiğine vurgu yapan Gaziantep Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (GESOB) Başkanı Ömer Küsbeoğlu, seçimlerin tamamlanmasıyla birlikte esnaf odalarının denetim konusunda daha etkin çalışmalara imza atacağını kaydetti. “Kentimizde kayıt dışı bir tek işyeri kalmayana kadar mücadelemiz sürecek” şeklinde konuşan Gaziantep Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (GESOB) Başkanı Ömer Küsbeoğlu, sözlerini şu şekilde sürdürdü;

“Bildiğiniz üzere Mart ayının sonuna kadar meslek odalarımızın seçimleri sürecek. Bu süre zarfında kongrelere katılarak esnafımızın yanında oluyor ve onlarla sohbet ediyoruz. Esnafımızın genel sorunlarının başında kayıt dışı çalışan işyerleri yer alıyor. Yeni oluşacak meslek odası yönetimlerinin yeni dönemlerinde denetim konusunda daha aktif olacaklarına inanıyorum. Bu konuda bizlerde arkadaşlarımıza gerekli desteği vereceğiz.”

GÜNDEM
Bülent Öner
22.01.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin