Sosyal mesafe hiçe sayılıyor

Sosyal mesafe hiçe sayılıyor

Koronavirüsle mücadele kararlıkla sürdürülürken günlük yaşamda vatandaşların kurallara uymaması yetkilileri kara kara düşündürüyor. Gaziantep Kart 27 İşlem Merkezi önünde biriken kalabalık sosyal mesafe kuralına uymadı. Düğmeci Mahallesi’nde yer alan merkezde her gün binlerce vatandaş işlem yaptırıyor.

“KURALLAYA UYMAK ZORUNDAYIZ”

Pandemi sürecinde Sağlık Bakanlığı ile ilgili kurumların belirlediği kurallara titizlikle uyulması gerekiyor. Düğmeci Mahallesi’nde yer alan Kart 27 İşlem Merkezi önünde her gün sabahın ilk saatlerinden itibaren yüzlerce kişi işlem yaptırmak için sıraya giriyor. Merkezde işlem yaptırmak isteyen vatandaşların sosyal mesafeye dikkat etmemeleri pandemi sürecinde tehlikeli olarak yorumlanıyor.

YETKİLİLER UYARIYOR AMA UMURSAYAN YOK

Gaziantep Valisi Davut Gül başta olmak üzere tüm kent yöneticileri koronavirüs riskine karşı vatandaşların kendilerini korumalarını istiyor. Bu yönde uyarılarını sürdüren yetkililere rağmen vatandaşların özellikle sosyal mesafe konusunda umursamaz tavırları ise Sağlık Bakanlığını endişelendiriyor.

GÜNDEM
Aysu Yıkmış
12.10.2020

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin