Tesis yok azim çok!

Gaziantep Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün düzenlediği okullar arası gençler salon futbol müsabakalarında...
Tesis yok azim çok!

Gaziantep Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün düzenlediği okullar arası gençler salon futbol müsabakalarında, Hatice Mustafa Gençten Mesleki Teknik Anadolu Lisesi tüm rakiplerini mağlup ederek yenilgisiz namağlup şampiyon oldu.

EN İYİ 24 OKUL ARASINA GİRMEYİ BAŞARDI

Bölge şampiyonasında Gaziantep’i temsil etmeye hak kazanmış 26-30 Mart tarihlerinde Adana’da ki 11 şehrin katıldığı bölge şampiyonasında namağlup şampiyon olarak Erzincan da oynanacak Türkiye yarı finallerine yükselen Hatice Mustafa Gençten Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Türkiye’de en iyi 24 Okul arasında girmeyi başardı. Hatice Mustafa Gençten Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Beden Eğitimi öğretmeni Harun Kutlar ve İsmet Demir okul spor faaliyetlerine ilişkin olarak yaptıkları açıklamada, “Sosyal ve sportif faaliyetlerle amacımız, okulda öğrencilerimizi kendi kendine yeterli toplumda yapıcı bir rol oynayan özgüvenini geliştiren kendilerini yönete bilmelerini sağlayan uyumlu ve başaralı bireyleler olmalarına yardımcı olmak bu doğrultuda duygusal, sosyal, piskomotor ve zihinsel gelişimini sağlamasında yardımcı olmak amacıyla derslerle beraber sportif faaliyetlerin okul bünyesinde daha fazla katılım sağlamasına yönelik adımlarımızı atıyoruz”  diye konuştular.

“ALT YAPI OLMAMASINA RAĞMEN BAŞARI YAKALANDI”

Hatice Mustafa Gençten Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Beden Eğitimi öğretmeni Harun Kutlar ve İsmet Demir açıklamalarında daha sonra, “Ayrıca turnuvalarda okulumuzun ticaret lisesi olarak spor lisesi rakiplerini elemesi dikkat çekicidir. Okulumuzda bir salon olmaması nedeni ile en önemli sıkıntıların başında tesis sorunu geliyor” şeklinde görüş belirttiler. Hatice Mustafa Gençten Anadolu meslek lisesi beden eğitimi öğretmeni Harun Kutlar, “Kızlarımızın bireysel yeteneklerini başarıya odaklayarak önemli sonuçlar alıyorlar. Kendilerine verdiğimiz antrenman sistemini uygulayarak ekip ruhuyla mücadele ediyorlar” dedi. Ayrıca imkânsızlıklara da değinen Harun Kutlar birçok okulda salon ve tesis olmasına rağmen halen okulumuzda salon ve tesis gerekli çalışma alanlarının bulunmaması bizleri sportif faaliyetlerde kısıtlamakta ve zor duruma düşürmektedir. Okulun beden eğitimi öğretmeni Harun Kutlar bizlerden desteğini esirgemeyen İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Mete’ye İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yağcı ve Okul Müdürü Lütfü Uzun’a Teşekkür ettiğini beyan etti.

Sosyal ve Sportif faaliyetlerde amaçlarının okulda ki öğrencilerin kendilerine yeterli, toplumda yapıcı rol oynayan, özgüveni geliştiren bireyler yetiştirmek olduğunu söyleyen Hatice Mustafa Gençten Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi beden eğitimi öğretmeni Harun Kutlar, “bu sayede öğrencilerimiz kendilerini de yönetebiliyorlar. Toplumda uyumlu ve bu doğrultuda duygusal, sosyal, psikomotor ve zihinsel gelişimini sağlanmasında yardımcı olunuyor. Derslerle beraber sportif faaliyetlerin okul bünyesinde daha fazla katılımın sağlanmasının gerektiğini düşünüyorum” dedi.

SALON OLMADAN ŞAMPİYONLUK GELDİ

İmkansızlıklara rağmen bayan futsalında şampiyonluk elde ettiklerinin altını çizen Kutlar, “Birçok okulda salon ve tesisi olmasına rağmen bizim kısıtlı imkanlarla çalışmalarımızı sürdürmemiz elde edilecek başarıların da önüne engel olmasına rağmen sporcularımızla birlikte bir inanç ve spor sevgisiyle şampiyonluk elde ettik. Bundan sonra ki hedefimiz ise Gaziantep’i en iyi şekilde temsil ederek adımızı duyurmak” şeklinde konuştu.

ÖZEL HABER
Bülent Öner
18.04.2017
Etiketler

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin