1 aylık bebeğe önemli operasyon

1 aylık bebeğe önemli operasyon

Gaziantep Özel Sevgi Hastanesi’nde 1 aylık Suriyeli bebek Kasem’e kalp ameliyatı gerçekleştirildi. Kalbinde delik bulunan minik bebeğe müdahale edebilecek ekibin bölgesi sadece Sevgi Hastanesi’nde yer aldığı ifade edildi. Sevgi Hastanesi Başhekimi Halil Korkmaz, çocuk kalp ve cerrahi bölümü uzmanlarının özellikle kalbi delik olan 0 yaş gurubu çocukları yeniden yaşama başladığına dikkat çekti.

1 AYLIK BEBEĞE YAPAY DAMAR TAKILDI

Gaziantep Özel Sevgi Hastanesi’nde gerçekleştirilen cerrahi operasyonda Suriyeli 1 aylık Kasem bebeğe kalp ile akciğer arasına yapay damar yerleştirildi. Kalbi delik olan Kasem bebeğe cerrahi operasyonu gerçekleştiren Doçent Doktor Mustafa Kürklüoğlu, başarılı geçene ameliyat ile küçük bebeğin hayata bağlandığına dikkat çekti. Kasem bebeğe 6 ay sonra ikinci operasyonuın gerçekleştirileceğine dikkat çeken Kürklüoğlu, “Bebeğimize son ameliyat ise 2 ile 4 yaş arasında yapılacak ve normal sağlığına kavuşacak. Suriyeli bebek gibi başka bu tür sorunları bulunan bebeklere de sadece Sevgi Hastanesi’nde müdahale edilebiliyor. Yurdun değişik bölgelerinden hasta kabul ediyoruz. Bu tür cerrahi operasyonlar bölgemizde başka bir mhastanede gerçekleşmiyor” şeklinde konuştu.

“KALİTELİ HİZMETTE SINIR TAMIYORUZ”

Yeni yönetim anlayışıyla Gazianteplilere hizmette sınır tanımadıklarını anlatan Sevgi Hastanesi Başhekimi Halil Korkmaz, Doğu ve Güneydoğu Aanadolu Bölgesi’nde 0 yaş gurubu çocuklara anlatılan türden kalp ameliyatlarının gerçekleştirilemediğine dikkat çekti. Sevgi Hastanesi Başhekimi Halil Korkmaz açıklkamasında şu ifadelere yer verdi;

“Gaziantep Özel Sevgi Hastanesi’nde sadece Gazianteplilere değil yurdun değişik bölgelerinden gelen hastalarımıza uzman hekim kadromuzla birlikte sağlık hizmeti veriyoruz. Verilen hizmette en büyük hedefimiz tüm hastalarımızın kısa sürede sağlıklarına kavuşmaları ve gülerek evlerine dönmeleridir. İşte bu noktada 0 yaş gurubu kalp sorunu yaşayan çocuklarımıza cerrahi operasyonlar başarılı bir şekilde bünyemizde yapılmaktadır. Tabi bu ameliyatların ardından yoğun bakım ünitelerinin de önemli olduğunu anlatmamız lazım. Kalp ameliyatı gerçekleştiren tüm çocuklarımız tam teşekküllü yoğun bakım ünitemizde gözlem altında tutulmaktadır.”

YAŞAM
Zeynep Keskin
2.11.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin