12 ay tüm sebze ve meyveler mevcut

12 ay tüm sebze ve meyveler mevcut

Manavlar son yıllarda daha bir gelişip, ürün yelpazelerini çeşitlendiriyorlar. Bunda tüketicinin bilinçlenmesinin ve dünya mutfaklarına olan ilginin artmasının payı büyük. Artık pek çok kişi aldığı ürünün nereden geldiğini, hormonlu olup olmadığını bilmek istiyor. Diğer yandan Gaziantep Kalesi’nin çevresinde yer alana manavlarda yılın 12 ayı tüm sebze ve meyveler mevcut.

MANAVLARDA GÖRSELLİK ARTTI

Sağlıklı olması nedeniyle organik sebze meyveler tercih ediliyor. Bu arada sağlıklı yaşam talebiyle, otlara duyulan ilgiden de bahsetmek lazım. Anadolu’nun farklı yörelerinde yetişen türlü çeşit otları büyük kentlerin göbeğinde bulabiliyorsunuz. Özellikle Gaziantep’in yerel otlarından yemekler, salatalar yapılıyor. Tüketicinin ihtiyacına cevap verebilmek için manavlar tüm bu gelişmeleri takip etmek durumunda kalıyorlar. Gerekirse nadir bulunan ürünleri, siparişle sağlıyorlar, müşterilerine bu otların faydaları hakkında bilgi veriyorlar. Artık görsellik de manavlar için önemli. Vitrini olan manav dükkanları bile var. Gaziantep Kalesinin çevresinde yer alan manavlarda yılın 12 ayı tüm sebze ve meyveler yer alıyor.

GÜNDEM
Bülent Öner
18.03.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin