12 MİLYON TL’LİK REKOR GELİR

Gaziantep'te Vakıflar Haftası düzenlenen etkinlikle kutlanıyor. Etkinlikler kapsamında basın toplantısı düzenleyen Vakıflar Bölge Müdürü İsa Güven, vakıf eserlerinin gelecek nesillere taşınmasına yönelik
12 MİLYON TL’LİK REKOR GELİR

Gaziantep'te Vakıflar Haftası düzenlenen etkinlikle kutlanıyor. Etkinlikler kapsamında basın toplantısı düzenleyen Vakıflar Bölge Müdürü İsa Güven, vakıf eserlerinin gelecek nesillere taşınmasına yönelik önemli projelerin tamamlandığına dikkat çekerek, “vakıf eserleri önemli oranda restore edildi. Diğer yandan yıllık gelirimiz 10 yıl önce 600 bin lirayken şimdi yıllık 12 milyon liraya çıktı” diye konuştu.

GELİR ARTIŞIYLA HİZMETTE ARTTI

Gaziantep genelinde bin 200’e yakın mülkiyetlerinin bulunduğunu anlatan Gaziantep Vakıflar Bölge Müdürü İsa Güven, 600 kiracılarının bulunduğunu ve yıllık 12 milyon lira civarında gelirlerinin bulunduğunu anlattı. Güven açıklamasında, “Gaziantep Vakıflar Bölge Müdürlüğü olarak yıllık 12milyon lira gelirimiz bulunuyor. Bu gelir ile restore çalışmalarımızın yanı sıra diğer faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Sosyal yardımlaşma çalışmalarında da reklamdan kaçınarak önemli çalışmalara imza atıyoruz” dedi. Gaziantep ve Kilis illerinde yaşayan yoksul ailelere her ay düzenli olarak kuru gıda yardımında bulunduklarını anlatan Güven, üniversite ve ortaöğretim öğrencilerine de düzenli burs verdiklerini belirtti.

“İŞGAL ALTINDA ARAZİ VE MÜLKÜMÜZ KALMADI”

Vakıflar Bölge Müdürü İsa Güven, geçmiş yıllarda bazı mülklerin üzerinde belediyelerin yaptığı alanların olduğunu dile getirerek, “Yerel yönetimlerle bu anlamda bir sıkıntımız kalmadı. Bazı vakıf mülkleri üzerinde yerel yönetimlerce yapılan yapılar karşılıklı uzlaşma çerçevesinde ya kaldırıldı ya da karşılığında başka mülkler alındı. Vakıf mülklerinde kiracı olarak bulunan vatandaşlarımız ise kiraladıkları alanlara benzer alanlardan daha fazla kira ödüyorlar. Bu anlamda da vakıf mülklerimiz artık eskisi gibi piyasanın altında ki fiyatlarla kiralanamıyor. İşte bununda getirisi olarak yıllık gelirimiz ve gelir neticesinde ki hizmetlerimiz arttı” şeklinde konuştu.

“İSLAMİYETİN DOĞUŞUYLA BİRLİKTE VAKIFLAŞMA BAŞLADI”

Vakıfların kuruluşunu anlatan Güven, insanlığın varoluşuyla birlikte değişik yardımlaşma kuruluşlarının olduğunu fakat İslamiyetin doğuşuyla birlikte vakıf inancının da geliştiğini kaydetti. Her yıl Mayıs ayının ikinci haftasında kutlanan ‘Vakıf Haftası’ bu yılda Gaziantep'te gerçekleştirilen etkinliklerle kutlanıyor. Vakıflar Bölge Müdürü İsa Güven, hayırseverler ve Vakıflar Bölge Müdürlüğü çalışanları da katıldı. Programda konuşan Bölge Müdürü Güven terörün, kötü alışkanlıkların ve bağımlılığın önüne geçmenin ancak birlik ve beraberlik ile mümkün olabileceğini savunarak, “Eğer biz paylaşırsak, birlik ve beraberlik içinde olursak o zaman uyuşturucu bağımlılığı olmaz. İşte o zaman biz de terörist olmaz. Biz yeter ki birbirimize sahip çıkalım” dedi.

ÖZEL HABER
Bülent Öner
11.05.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin