15 birincili yarışma izleyenleri duygulandırdı

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarında düzenlenen İstiklal Marşı Okuma yarışmasına katılan öğrencilerin...
15 birincili yarışma izleyenleri duygulandırdı

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarında düzenlenen İstiklal Marşı Okuma yarışmasına katılan öğrencilerin tamamı yarışma birincisi seçildi. GKV Özel Okulları Genel Müdür Yardımcısı Kasım Ateş yarışmaya katılan bütün öğrencilerin birinciliği hak ettiğini ve hepsinin bir birinden güzel okuduğunu ifade ederek yarışmacıların birinciliğini ilan etti.

İstiklal Marşının kabulünün 96.yıl dönümü etkinlikleri çerçevesinde Gaziantep Kolej Vakfı Özel Ortaokulunda düzenlenen İstiklal Marşı okuma yarışmasında bir ilk yaşandı. Yarışma jürisini yarışmaya katılan bütün öğrencileri birinci ilan etti. Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan GKV Özel Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Begüm Özdikici  “Bir defa yükselen bayrak bir daha inmez” düşüncesinden yola çıkarak milli ve manevi duygularımızı yaşatmak adına 5. Sınıf öğrencilerimiz arasında yapılan yarışmamıza 15 öğrencimiz katıldı. Okulumuz konferans salonunda gerçekleştirilen programa idareciler, veliler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Yarışma öncesi öğrencilerin heyecanları görülmeye değerdi. İstiklal Marşı’nı en güzel okuyabilmek için birbirleriyle yarışan çocuklarımız, performanslarıyla gönülleri mest etti. Yarışmada bazı öğrencilerimiz İstiklal Marşı’nı okuduğu sırada gözyaşlarını tutamadı. Yarışan 15 öğrencimiz arasından seçim yapmanın çok zor olduğunu gördük. Bunun için yarışmacılarımızın tamamını birinci seçtik” dedi. GKV Özel Ortaokulunda düzenlenen yarışmanın ardından yarışma birincilerine ödülleri Genel Müdür Yardımcısı Kasım Ateş ve Ortaokul Müdür Yardımcısı Yeliz Bircan tarafından verildi. 

YAŞAM
Haber Merkezi
13.03.2017
Etiketler

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin