15 Temmuz şehitleri anıldı

15 Temmuz şehitleri anıldı

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mustafa Safran imzalı yazıyla, yeni eğitim öğrenim döneminin açıldığı ilk iki hafta okullarda düzenlenecek etkinliklerin raporu istendi. MEB, gerçekleştirilen 15 Temmuz şehitleri anma programları için de il etkinlik raporlarının MEB Ortaöğretim Müdürlüğü'ne gönderilmesi talimatı verdi. Bu talimat üzerine tüm okullarda olduğu gibi Güneykent Anadolu Lisesi idareci ve öğrencileri tarafından hazırlanan şehitleri anma programı düzenlendi.

TÖRENDE DUYGU DOLU ANLAR YAŞANDI

Güneykent Anadolu Lisesi Müdürü Teoman Kızıltepe öncülüğünde okul idaresi ve öğrencileri tarafından hazırlanan 15 Temmuz şehitleri anma programı büyük beğeni kazandı. Öğretmen ve öğrencilerin yer yer duygulandığı program başarılı bir şekilde sona erdi. Milli Eğitim Bakanlığı öğrencilerin milli, manevi ve insani değerler ile tarihsel ve kültürel hassasiyetleri anlatmak, devlete olan görev ve sorumluluklar hakkında bilinçlendirmek, ailesini, vatanını, milletini seven ve daima yüceltmeye çalışan, insan haklarına saygılı bireyler olarak yetiştirme amacıyla tüm resmî ve özel eğitim kurumlarında 15 Temmuz anma etkinlikleri düzenlenmesi talimatı vermişti.

BAKANLIK TARAFINDAN TÜM OKULLARA TALİMAT VERİLDİ

MEB etkinliklerin amacını, "Aziz milletimizin ve kahraman güvenlik güçlerimizin hain darbe girişimi karşısında gösterdiği onurlu duruşun, hainlerin yenilgiye uğratılmasının ve demokrasi zaferinin üçüncü yıldönümü sebebiyle tüm yurtta şehitlerimizin yad edilmesi, gazilerimize minnet ve şükranların sunulması, milletimizin demokrasiye olan inancını ve bağlılığını gelecek nesillerimize aktarılması, FETÖ ile mücadelenin kararlı bir şekilde sürdürülmesi ve toplumsal hafızanın diri tutulması" sözleri ile açıkladı.

GÜNDEM
Aysu Yıkmış
17.09.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin