“2 bin kamyoncu korsan”

Gaziantep Kamyoncular ve Kamyonetçiler Odası Başkanı Cengiz Polat, odaya kayıtlı bin...
“2 bin kamyoncu korsan”

Gaziantep Kamyoncular ve Kamyonetçiler Odası Başkanı Cengiz Polat, odaya kayıtlı bin 200 üyenin olmasına rağmen, oda kaydı bulunmadan sadece maliye kaydıyla çalışan 2 binden fazla kamyon ve kamyonetçi esnafının yer aldığına dikkat çekti.

Maliye kaydının dışında oda kayıtlarının olmamasına rağmen kent genelinde 2 binden fazla kamyon ve kamyonetçi esnafının olduğunu anlatan Gaziantep Kamyoncular ve Kamyonetçiler Odası Başkanı Cengiz Polat, “Bu konuda Vergi Dairesi yetkilileriyle görüşüyoruz. Diğer yandan odamızın üst birliklerinin yönetimlerine de oda sicili olmadan maliye kaydı oluşturulmaması yönünde adımların atılması için söylemlerde bulunuyoruz. Buna rağmen mesleğe yeni başlayanlar için maliye kaydı yetiyor. Sadece bizim mesleğimizde değil diğer mesleklerde de yeni başlayanlar oda sicil kaydı yaptırmadan sadece maliye kaydı yaptırarak işe başlıyorlar” diye konuştu.

Sadece maliye kaydı ile esnafın oto kontrol altında tutulmayacağını dile getiren Gaziantep Kamyoncular ve Kamyonetçiler Odası Başkanı Cengiz Polat, “Bir mesleğe başlayacak vatandaşın önce ilgili oda sicil kaydının oluşturarak onun kayıt altına alınması ve oto kontrolünün sağlanması gerekiyor. Aksi taktirde o kişi sadece maliye kaydını alır ve bizler ne iş yaptığını bilemeyiz” şeklinde konuştu.

ÖZEL HABER
Kubilay Han Demir
11.04.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin