2 milyon metrekare alan ağaçlandırılacak

Şehitkamil İlçesine bağlı Arıl Mahallesi’nde 2 milyon metrekare alanda...
2 milyon metrekare alan  ağaçlandırılacak

Şehitkamil İlçesine bağlı Arıl Mahallesi’nde 2 milyon metrekare alanda ağaçlandırma çalışması yapılacak. Bi Dünya Yeşil projesi kapsamında ağaçlandırılacak olan 2 milyon metrekarelik alanla birlikte Gaziantep yeni bir ormana kavuşmuş olacak.

ŞEHİTKAMİL İLÇESİNDE Bİ DÜNYA YEŞİL PROJESİ GENİŞLİYOR

Daha önce 14 ayrı alanda gerçekleştirilen Bi Dünya Yeşil projesi kapsamında 108 bin fidan toprakla buluştu. İlçe genelinde ağaçlandırma çalışmalarının aralıksız bir şekilde sürdürüleceğine dikkat çeken Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, “Ağaçlandırma çalışmalarımız çerçevesinde Arıl Mahallesi’nde 2 milyon metrekare alanı yakın bir zamanda ağaçlandıracağız. İlçemiz genelinde sürdürülen ağaçlandırma çalışmaları çerçevesinde bugüne kadar 108 bin fidanı toprakla buluşturduk” diye konuştu.

“AĞAÇLANDIRMA ÇALIŞMALARIMIZ ARALIKSIZ ŞEKİLDE SÜRECEK”

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Şehitkamil ilçesinde ağaçlandırma çalışmalarına büyük bir önem verildiğine dikkat çekerek, “İlçemiz genelinde sadece Bi Dünya Yeşil projeleri değil, projelerin dışında da park ve bahçelerimizin yanı sıra her bölgede ağaçlandırma çalışmalarımız aralıksız bir şekilde sürdürülecek. Arıl Mahallemizde de ağaçlandırma projesi kapsamında önemli bir alanda fidanlarımızı toprakla buluşturacağız. Bu çalışmamız ardından da Gaziantep genelimiz bu bölgeden rahat bir nefes almış olacak ve kentimiz yeni bir ormana kavuşmuş olacak” şeklinde konuştu.

ÖZEL HABER
Bülent Öner
4.05.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin