20 milyon liraya tamamlanacak

20 milyon liraya tamamlanacak

Gaziantep Ticaret Borsası Başkanı Ahmet Tiryaki, Mücahitler Mahallesi’nde yer alan hizmet binasına 7 ay içerisinde taşınacaklarını anlattı. Yeni hizmet binasının ortalama 20 milyon liraya mal olduğunu açıklayan Tiryakioğlu, modern bir hizmet binasına kavuşacaklarını anlattı.

Gaziantep Ticaret Borsası Mücahitler Mahallesi’nde yer alan kaba inşaat halinde bulunan bu binaya taşınacak. GTB yönetimi tarafından satın alınan kaba inşaatı bitmiş binanın kısa süre içerisinde tamamlanması beklenirken bina inşaatının tamamlanmasının ardından Ticaret Borsası GATEM’de yer alan binasından buraya taşınacak.

ÇALIŞMALAR ARALIKSIZ BİR ŞEKİLDE SÜRÜYOR

Gaziantep Ticaret Borsası tarafından bir süre önce 11 milyon liraya satın alınan kaba inşaatı tamamlanmış bina kısa sürede tamamlanarak GTB üyelerine hizmet vermeye başlayacak. Uzun süredir kaba inşaat halinde olan bina projesine uygun olarak tamamlanacak. İnşaat çalışmalarına kısa süre içerisinde yeniden başlanılacak olan bina tamamlandığında, Mücahitler Mahallesi’nde ki resmi kuruluşlar arasına bir yenisi eklenecek. İhracatçı Birlikleri ile MÜSİAD gibi önemli kuruluşların yer aldığı Mücahitler Mahallesi’nde Gaziantep Ticaret Borsası’nın 7 ay içerisinde yeni yerinde hizmet vermeye devam edeceği açıklandı.

GTB DAHA MODERN BİR YAPIDA HİZMET VERECEK

Daha önce Şire Hanı’nın eski yerinin yanında faaliyetlerini sürdürürken, GATEM Toptancılar Sitesi’nde daha bir modern alanda yeni yerine taşınan Gaziantep Ticaret Borsası faaliyetlerini burada sürdürüyordu. Gaziantep Ticaret Odası yönetimi kent merkezinde daha modern bir alanda hizmet verebilmek için yeni bir proje üzerinde çalışmalarını yoğunlaştırdı. Daha sonra Mücahitler Mahallesi’nde uzun süredir kaba inşaat halinde olan binayı satın alma kararı alan GTB yönetimi çalışmalarını burada yoğunlaştırdı. Kısa süre içerisinde inşaat çalışmalarının sona ermesi beklenilen binayla ilgili olarak Büyükşehir Belediye Meclisi küçük ölçekli imar tadilatı gerçekleştirdi.

GÜNDEM
Bülent Öner
29.03.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin