200 MİLYONLUK YATIRIM

Gaziantep merkez ve ilçelerinde Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından onlarca proje hayata geçirildi
200 MİLYONLUK YATIRIM

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından taşra ilçelerde dahil olmak üzere spor salonları, futbol sahaları ve tadilat işlerine kadar birçok proje yaşama geçirildi. Olimpik Yüzme Havuzu ile birlikte toplamda 200 milyon liraya yakın bir bütçe ile hayata geçirilen projelerin önemli bölümü tamamlanmak üzere. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, projelerin kısa sürede tamamlanabilmesi için çalışmaların aralıksız bir şekilde sürdürüldüğüne dikkat çekti.

“OLİMPİK HAVUZDA İHALE AŞAMASININ BİTMESİ BEKLENİLİYOR”

Kapatılan İl Özel İdaresi tarafından projelendirilen Olimpik Yüzme Havuzunun tamamlanabilmesi için yeni ihale sürecinin devam ettiğini anlatan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, “Olimpik Havuz inşaatına yeniden başlanılması için ihale düzenlendi. İhale süreci halen devam ediyor. İhalenin tamamlanmasıyla birlikte inşaata yeniden başlanılacak ve Olimpik Havuz inşaatı tamamlanacak. Gaziantep ve ülkemiz için oldukça önemli bir proje olan Olimpik Yüzme Havuzu tamamlandığında uluslararası spor müsabakaları burada rahat bir şekilde yapılacak. Bakanlığımızın öngördüğü şekilde projelerin sürdürülmesi ve kısa sürede tamamlanması için yoğun bir çaba içerisindeyiz” dedi.

KENT GENELİNDE PROJELER HIZLI BİR ŞEKİLDE DEVAM EDİYOR

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, Gazikent Bölgesinde bir spor salonunun yapıldığına dikkat çekerek, “Hasan kalyoncu Üniversitemizde spor salonu, Oğuzeli, İslahiye ilçelerimize gençlik merkezi ile spor salonlarının inşaatı sürüyor. Diğer yandan Nurdağı ile Araban ilçelerimizde mevcut bulunan futbol sahaları tadilattan geçti. Seyrantepe’de çok amaçlı spor salonu projesi devam ediyor. Diğer ilçelerimizde yer alan tüm futbol sahalarının bakımlarını tamamladık. Çıksorut Bölgemizde ise çim hokeyi sahasının projesini hızlı bir şekilde devam etmesini sağlarken, Hobi Bahçelerinin yer aldığı bölgede ise bir futbol sahası inşaatı sürüyor” diye konuştu.

GÜNDEM
Bülent Öner
5.12.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin