“4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı” açıldı

“4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı” açıldı

2015-2016 Eğitim-Öğretim yılının bitmesine sayılı günler kala Gaziantep Ticaret Borsası Ortaokulu ilk Bilim fuarını gerçekleştirmenin sevincini yaşadı. 

Gaziantep Ticaret Borsası Ortaokulu'nda düzenlenen 4006 TÜBİTAK Bilim Fuar’ına 80 öğrenci tarafından hazırlanan 40 proje yer aldı.   Açılışa okul yönetimi, öğretmenler, öğrenci ve velilerin yanı sıra çok sayıda davetli katıldı. Açılışta konuşan Ticaret Borsası Ortaokulu Fen Bilimleri öğretmeni ve aynı zamanda  “4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı” proje koordinatörü Betül Karcı, "Benim için önemli olan bir öğrencimin mutlu olması, yüzünün gülmesiydi onu da başardığıma inanıyorum. Bu gün ilkini düzenlediğimiz bir organizasyon yapıyoruz. İlk defa okulumuzda TÜBİTAK Bilim Fuarı Şenliği düzenleniyor. Aslında çalışmalarımıza başladığımızdan bu yana amacımız her zaman çocuklarda bir farkındalık yaratmaktı. Öğrencilerimize bilimi sevdirmek, kendilerine olan öz güvenlerini yükseltmek, kendilerini değerli ve önemli hissetmelerini sağlamaktı. Meslek hayatıma girdiğim ilk günden buyana her çocuk benim için değerli ve özeldi. Uzun bir süredir çocuklarımla çalışıyoruz. İmkanlarımız çok kısıtlıydı ama bizim hayallerimiz vardı. Bu gün burada ilkini açtığımız fuarla hayallerimiz gerçek oldu. Benim için en önemli olan şey bir öğretmen olarak, bir çocuğun gülümsemesi, bir çocuğun mutluluğu, bir çocuğun gözündeki ışık olmak bana verilmiş olan en büyük hediyedir”dedi.

"HAYAL GÜÇLERİNİ KULLANARAK PROJELER ÜRETTİLER"
Zorlu bir hazırlık döneminden geçtiklerini ifade eden Karcı, "Çocuklar fuarda kendi yetenekleri doğrultusunda, kendi hayal güçlerini kullanarak, istedikleri alanda proje yaptılar. Fen alanında, Müzik alanında, Türkçe alanında projelerimiz var. Yaklaşık 40 projeyle katıldık fuara. 80’e yakın öğrencimiz görevli bu projede. Yine benimle beraber çalışan danışman öğretmen arkadaşlarım var. Aslında benim amacım proje koordinatörü olarak çocuklara rehber olmaktı. Ben onlara rehber oldum. Onlar hayal güçlerini kullanarak projeler üretmeye çalıştılar. En büyük kazancımız ise şu oldu. Evet proje ürettik ama çocuğun kendine olan güveni, kendine olan değeri yükselmiş oldu. Böylelikle bilimi daha çok sevdi. Fen’i daha çok sevdi. Saatlerce çalıştığımız çok uzun zamanlar oldu. Eve bile gitmek istemediler. Benimde almak istediğim en büyük hediye buydu. Bir öğretmen olarak zaten en büyük kazanç bu olsa gerek. Ben amacıma ulaşmış oldum aslında. Benim amacım buydu. Evet çok yorulduk ama çokta eğlendik. İnşallah daha güzel projelere imza atar çocuklarımız" şeklinde konuştu. 

ÖZEL HABER
Fatih Çeliktürk
25.05.2016

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin