50 yıllık mahalle tarih oluyor

50 yıllık mahalle tarih oluyor

Gaziantep’in bilinen en eski bölgeleri arasında yer alan Yeşilova Mahallesi başka bir mahallenin adı altında adını tarihe gömüyor.

ŞEHİTKAMİL İLÇESİNİN ADI BİLİNEN MAHALLELERİNDEN

Şahinbey ilçesi sınırlarından Şehitkamil ilçesi sınırlarına girerken tam ortada yer alan 50 yıllık yerleşim alanı Yeşilova Mahallesi gelecek dönemden itibaren başka bir mahallenin bünyesine girecek. Yeşilova Mahallesi Muhtarı Halil kargın konuya ilgili açıklama yapmazken, Kargın mahallenin en eski yerleşim alanları arasında yer aldığını dile getirdi.

KENT GENELİNDE BİRÇOK MAHALLE BİRLEŞİYOR

Gaziantep genelinde yerel seçimlerin tamamlanmasının ardından birçok mahallede birleşme olacak. Yerel yönetimlerin nüfus yoğunluğuna göre ortaya koydukları çalışma kapsamında muhtarlık sayısı önemli oranda azalacak. Bu nedenle yerel seçimlerde mahalle muhtarlığı seçimlerinin büyük rekabet çerçevesinde geçeceği dile getiriliyor. Sayısı azalacak olan muhtarlık seçim bölgelerinde aday olarak yarışacak olan isimlerin belediye başkanlığı seçimlerinden daha ciddi şekilde seçimlere hazırlanmaları bekleniliyor.

GÜNDEM
Fatih Çeliktürk
1.10.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin