7 bin servis aracı denetlenecek

Gaziantep Trafik Tescil ve Şube Müdürlüğü ile Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı...
7 bin servis aracı denetlenecek

Gaziantep Trafik Tescil ve Şube Müdürlüğü ile Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekiplerinin ortak çalışmasıyla önümüzdeki haftadan itibaren kent genelinde 7 bine yakın servis aracı denetime tabi olacak.

POLİS VE ZABITA EKİPLERİ ORTAK ÇALIŞACAK

Gaziantep genelinde faaliyet gösteren 7 bine yakın okul ve işçi servisine yönelik düzenlenecek denetimlerin önümüzdeki haftadan itibaren başlayacağı dile getirildi. Gaziantep Trafik Tescil ve Şube Müdürlüğü ile Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekiplerinin ortak çalışması neticesinde düzenlenecek olan denetimlerde kurallara uymayan sürücüler ve araçları hakkında işlem yapılacak. Gaziantep’te Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri tarafından okul servis araçlarına yönelik denetimler aralıksız şekilde sürdürülüyor. Vatandaş ve okullardan gelen şikayetleri dikkate alan Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri, kent genelinde özellikle okul servislerine yönelik denetimlerini artırdılar.

SERVİSLER DİDİK DİDİK DENETLENECEK

Servislerde sürücü belgesi, yol güzergahı, SRC belgesi, ehliyet, ruhsat, öğrenci kapasitesi, araç temizliği, cam kontrolü gibi alanlarda denetim yapan zabıta ekipleri, bazı araçlara uyarı cezası yaparken, bazılarına da cezai işlem uyguluyorlar. Zabıta ekipleri, belediyeden alınan izin belgelerinde taşıma yaptığı okulların isimlerinin muhakkak olmasını istedi. İzin belgesinde okul ismi olmayan öğrenci servislerine taşıma yapmasına müsaade etmeyen zabıta ekipleri, izin belgelerinde okul isimlerinin olmasına özen gösterdi. Öğrenci servislerinin gelişi güzel güzergah kullanmasına izin verilmeyeceğini, okul önlerinde yaya ve araç trafiğini aksatan davranışları ortadan kaldırmak için denetimlerin düzenli olarak devam ettiğini belirten zabıta yetkilileri, haftada ortalama 50 okulda öğrenci servisi denetimi yapıldığını kaydettiler.

ÖZEL HABER
Kubilay Han Demir
5.05.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin