8.Çocuk Festivali Uluslararası Kukla Şenliği

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından 8.Çocuk Festivali kapsamında bu yıl...
8.Çocuk Festivali Uluslararası Kukla Şenliği

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından 8.Çocuk Festivali kapsamında bu yıl üçüncüsü düzenlenen Uluslararası Kukla Şenliği’nde, özgüven, yetenek ve dostluk temasının işlendiği, Bir Çocuk Masalı “Turunç’un Bahçesi” Kuklalı Müzikli Çocuk Tiyatrosu çocuklarla buluştu.

Çocukların özgüven kazanmaları, yeteneklerini keşfedebilmeleri ve üretebiliyor olmaları üzerine tasarlanan “Turunç’un Bahçesi’’ isimli oyunda; her çocuğun eşsiz birer yetenek olduğunu anlatılırken, dostluk, dürüstlük, hayal kurma temaları işlenmiştir. Gerçek olanla hayal olanı ayırmanın üstünde duran oyunda, çocukları kendi potansiyeline merak duymaya teşvik edilmesi amaçlanmıştır.

Öz güven, yetenek ve dostluğun ön plana çıkarıldığı oyunda, kardeş olan Toprak’la İnci’nin evlerinde canları sıkılmaktadır. İnci ve sınıf arkadaşı olan Efe’nin masal yazma ödevini hep birlikte yapmaya karar verirler. Kukla kursuna giden Toprak’ın konuyla ilgili harika bir fikri vardır. Toprak kuklalarını çıkarınca işler daha heyecanlı, eğlenceli bir hale dönüşür ve birden kendi yazdıkları masalın içinde bulurlar kendilerini.

“VARİL ADAM”

Öte yandan Uluslararası Kukla Şenliği kapsamında sanatçı Roberto Di Lernia’nın “Varil Adam” kukla gösterisi de yapıldı.

1992 yılından beri Milano’da palyaço, komedyen ve oyunculuk yapan, çeşitli karakterler ve sahne şovlarıyla Dunya’nin farkli ulkelerinde, uluslararası festivallerde sahne alan sanatçı Roberto Di Lernia, III.Uluslararası Kukla Şenliği’nde Gaziantepli çocuklarla buluştu.

Mikro tiyatro olarak 17-20 dakika gerçekleşen “Varil Adam” isimli gösteri, sanatçının yapmış olduğu küçük ilizyon gösterileri çocuklar tarafından büyük ilgiyle izlendi.

Gösteride “Varil Adam”, içinde özel bir şeyler gizleyen harika bir karakterdir. Varil Adam, göbeğini genişçe açık tutmak için ceketini ve gömleğini açar ve izleyiciye muhteşem bir gösteri sahneler.

YAŞAM
Haber Merkezi
4.05.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin