ABD ile Rusya arasında siber saldırı krizi!

ABD ile Rusya arasında siber saldırı krizi!

Rus hackerlar tarafından geçtiğimiz ay sonuçlanan ABD Başkanlık Seçimleri'ne karşı siber saldırı düzenlendiği iddiası, iki ülke arasında devam eden tartışmaları diplomatik krize dönüştürdü.

Amerika Birleşik Devletleri'nde düzenlenen 2016 Başkanlık Seçimleri siyasilerin atışmalarını bir kenara bıraktığımızda, sadece Teknoloji tarafında bile onlarca tartışmaya yol açtı.

Donald Trump'ın seçimi kazanması ile birlikte, yayınladığı haberler ile halkı etkilediği iddia edilerek Facebook hedef haline getirilirken, Rus hackerların seçimlere müdahale ettiği iddiası gündemi oldukça meşgul etti.

İki ülke arasında tartışmalar günlerdir devam ederken, bugün ABD'nin bazı Rus diplomatların ülkeyi terk etmesini istemesi ve gerekçe olarak başkanlık seçimlerine yönelik Rusya'nın siber saldırıda bulunmasını göstermesi olayın diplomatik bir krize dönüşmesine neden oldu.

Rusya, başkanlık seçimleri gerçekten müdahale etti mi?

Federal Soruşturma Bürosu ve CIA, başkanlık seçimleri öncesinde Demokrat Parti'nin kurum ve çalışanlarına yönelik siber saldırılar düzenlendiğini ve bu saldırıların sorumlusunun Rusya olduğu konusunda hem fikir olduklarını belirtiyor.

Yaşanan bu olaylar, siber saldırıların ülkeleri telafisi oldukça zor zararlara ve maddi kayıplara uğratabildiğini bir kez daha gözler önüne seriyor.

Kaynak:SDN - ShiftDelete.Net

TEKNOLOJİ
SDN - ShiftDelete.Net
30.12.2016

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin