ACARSAN'dan 200 milyon dolarlık hastane açılışı

ACARSAN'dan 200 milyon dolarlık hastane açılışı

Türkiye'nin en güçlü şirketlerinden Acarsan Holding uluslararası bir tesise daha imza attı.

Acarsan Holding'e bağlı Universal Acarsan tarafından, Irak'ın Babil vilayetinde yapımı tamamlanan 200 milyon dolara malolan, 600 yataklı eğitim hastanesinin açılışı gerçekleştirildi.Babil kent merkezi Hille'deki İmam Sadık Eğitim Hastanesi'nin açılışına Irak Sağlık Bakanı Adile Humud ile birlikte çok sayıda önemli isim de katıldı.

 IRAKLI BAKANDAN ACARSAN HOLDİNG'E TEŞEKKÜR

Humud, hastanede düzenlediği basın toplantısında, "Söz konusu hastane, Irak'ta son 30 yıl içerisinde hizmet verecek en büyük hastanedir. Ortadoğu'nun en önemli hastanelerinden biri olan 600 yataklı bu tesisimiz, ilk defa tüm alanlardaki en gelişmiş tıbbi cihazlara sahip olma özelliğini de taşıyor." dedi.

"Ülkemize böyle donanımlı ve büyük bir hastaneyi kazandıran Universal Acarsan'a çalışmalarından dolayı çok teşekkür ederim." diyen Bakan Humud, söz konusu hastanenin kendilerini gururlandırdığını söyledi.

 YÖNETİM KURULU BAŞKANI SELİM ACAR:

"ULUSLARARASI 4 BÜYÜK TESİSİMİZ DAHA BİTİYOR"

 Anadolu Ajansı muhabirine konuşan Acarsan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Selim Acar, "Açılışını yaptığımız hastanenin işletmesi başlıyor. Meysan, Kerbela, Nasıriyye ve Basra'da büyük çaplı eğitim hastanelerimizin inşasında son aşamaya gelindi. Bu hastanelerin inşasının yüzde 90'ı tamamlandı. Irak'taki mali duruma rağmen şirketimizin güçlü ekonomisi sayesinde buradaki yatırıma devam ediyoruz." dedi.

Acar, Salahaddin vilayetine bağlı Dicel ve Tuzhurmatu ilçesiyle Kut kentinde de eğitim hastanelerinin inşasının da sürdüğünü söyledi.

Acarsan Holding uluslararası projelerinin yanısıra Türkiye'de de inşaat sektöründe, ülkenin tek etapta tamamlanan en büyük konut projelerinden biri olan ve Gaziantep'te yapımı devam eden Iconova'da, güçlü şirketlerden Şireci Grup ile ortaklığı bulunmaktadır. 

GÜNDEM
Haber Merkezi
1.10.2016

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin