AÇIKGÖZ İŞLETMELER MERCEK ALTINDA

Gaziantep’te fiyat farklılığı yaşanan ürünlerin ve satıldığı işyerlerinin tespitine yönelik denetimler aralıksız şekilde sürdürülüyor
AÇIKGÖZ İŞLETMELER MERCEK ALTINDA

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, Ticaret İl Müdürlüğü ve Vergi Dairesi Başkanlığı ekiplerinin ortaklaşa sürdürdükleri denetimler aralıksız bir şekilde sürdürüyor. Ticaret İl Müdürlüğü ekipleri yapılan denetimler bazı ürünlerde fiyat değişkenliğini tutanak altına aldı. Ekiplerin denetimleri kapsamında Gaziantep Yaş Sebze Meyve Hali’nin tüm giriş ve çıkışları zabıta ekipleri tarafından kontrol altında tutuluyor.

UYANIK İŞLETMELERE GÖZ TÇIRILMAYACAK

Tüm birimlerin ortak şekilde düzenledikleri denetimlerde tüm fiyat etiketleri tek tek inceleniyor. Fiyatlarda farklılığın oluştuğu ürünler hakkında ilgili işletme hakkında tutanak düzenleyen yetkililer aynı suçun ikinci kez işlenmesi halinde ise cezai işleme başvuracaklar. Sebze ve meyvede yaşanan aşırı fiyat artışlarının nedenleri araştırılıyor. Bu çerçevede Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri Vergi Dairesi Başkanlığı ekipleriyle birlikte ortak denetimlere başladı. Geçtiğimiz günlerde denetimler kapsamında Gaziantep Yaş Sebze ve Meyve Haline giden ekipler bazı kabzımalların sattıkları ürünlere gerçek rakamlarının altında düşük faturalandırma yaptıkları ortaya çıktı. Ekipler usulsüz faturalandırma yapan işyerleri hakkında tutanak düzenlediler.

KENTİN DÖRT BİR TARAFINDA DENETİMLER SÜRDÜRÜLÜYOR

Yaş sebze ve meyvenin dışında toptan gıda ve ihtiyaç maddelerinin satıldığı GATEM toptancılar sitesinde yer alan işletmelerde sıkı denetim altına alındı. Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekiplerinin öncülüğünde sürdürülen denetimlere ilgili kurumlarda da destek ekipler isteniyor. Denetimlerde aynı ürünlerde farklı fiyatlandırmaların tespit edildiği işyerleri hakkında işlem yapılıyor. Denetimlerin aralıksız bir şekilde sürdürüleceğine dikkat çeken yetkililer, ürünlerde yaşanan fiyat artışları karşısında usulsüzlük yapan işletmelerin sıkı takibe alınacağına dikkat çektiler.

HABER//AYSU YIKMIŞ

GÜNDEM
Haber Merkezi
9.10.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin