“Acil düzenleme getirilmeli”

Ciğer Kebapçıları Odası Başkanı Mehmet Gül, şehir genelinde ruhsatsız olarak...
“Acil düzenleme getirilmeli”

Ciğer Kebapçıları Odası Başkanı Mehmet Gül, şehir genelinde ruhsatsız olarak çalışan çok sayıda kebapçının 1,5 veya 2 liraya dürüm sattığını dile getirirken bugüne kadar bu konuda yaptıkları tüm uyarıların dikkate alınmamasından yakındı.

UNESCO’nun gastronomi şehirler listesine giren Gaziantep’te bu tür görüntülerin hoş olmadığını savunan Gül, yaşanan bu sorunun acilen düzeltilmesini istedi.

“NEDEN VE NASIL YAPILDIĞINI BİLMİYORUZ”

Mehmet Gül, 1,5 veya 2 liraya satılan dürümde kullanılan etin ne tür olduğuna anlam veremediklerini açıkladı. Gül, “Ağırlıklı olarak Şahinbey ilçesi olmak üzere kent genelinde kayıt dışı çalışan onlarca kebapçı dükkânı var. Bu dükkânların önemli bölümünde neredeyse ekmek parasına kebap dürümleri satılıyor. Ekonomik durumu iyi olmayan vatandaşlarımız çaresiz karınlarını doyurabilmek için bu kebapçılardan yemek yiyorlar. Fakat 1 liraya satılan kebap dürümlerinin ne tür etten yapıldığı ise bilinmiyor” dedi.

“ZABITA EKİPLERİ BAZEN YETERSİZ KALIYORLAR”

Ciğer Kebapçıları Odası Başkanı Mehmet Gül, “Zabıta ekipleri denetim konusunda yetersiz kalıyor. Hem bu işi hakkıyla yapan esnafımızı hem de vatandaşlarımız mağdur oluyor. Ruhsatsız işyerlerinin sayısı her geçen gün artıyor. En çok ruhsatsız işyerinin Şahinbey ilçesinde olduğunu söylemek yanlış olmaz. Çok sayıda esnafımız dükkân kirasını ödeyemezken elin adamı sokak köşesinde kurduğu çadırda kebap satarak para kazanıyor” şeklinde konuştu. 

ÖZEL HABER
Fatih Çeliktürk
15.03.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin