Adalet istediler

Adalet istediler

Mersin’de 19 Eylül 2017 tarihinde öldürülen üniversite son sınıf öğrencisi Feray Şahin, ölüm yıl dönümü nedeniyle Gaziantep ve Mersin başta olmak üzere birçok şehirde etkinlik ve basın açıklamalarıyla anıldı.

Feray Şahin ölüm yıldönümünde başta kadın örgütleri olmak üzere siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri tarafından Yeşilsu’da düzenlenen basın açıklamasında anıldı. Açıklamaya demokratik kitle örgütleri, siyasi partiler, kadın örgütleri Feray'ın ailesi, arkadaşları katıldı.

FERAY ŞAHİN KİMDİR?

Mersin'de 19 Eylül 2017 tarihinde o sırada polis olan Fatih Burak Aykul tarafından suçsuz, savunmasız, masum olduğu halde katledildi. Katil delilerin çoğunu yok ederek cinayete kaza süsü verdi. Mersin 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nde kasten insan öldürmeden hakkında dava açılan sanık, delilleri yok etmesine ve sürekli ifade değiştirip yalan konuşmasına rağmen, mahkeme katile tek bir soru sormadı. Mahkeme bu cinayeti katilin ifadesi doğrultusunda yürüterek bilinçli taksire sokarak katile indirimli 5 yıl 3 ay ceza verdi. Mahkeme heyeti, cinayetin Adli Tıp Kurumu gibi bilimsel kurumdan gelen raporları, eldeki delilleri, tanık ifadelerini dikkate almayarak katili adeta kurtarma yarışına girmesi tepkiyle karşılanmıştı. 23 Yaşında üniversite son sınıf öğrencisini öldüren Fatih Burak Aykul 1,5 yıl yattıktan sonra 4 Ocak 2019 tarihinde şartlı salıverildi. Katil Haziran 2019 tarihinde meslekten ihraç edildi. Ailenin itirazı üzerine cinayetin dosyası Şubat ayından buyana Yargıtay'da bulunuyor.

GÜNDEM
Bülent Öner
19.09.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin