ADAY GÖSTERECEKLER Mİ?

31 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kala Gaziantep’te seçimlerin kilit ismi MHP gibi görünüyor
ADAY GÖSTERECEKLER Mİ?

Cumhur İttifakının yaklaşan yerel seçimler öncesinde sürdürdüğü görüşmelerde Milliyetçi Hareket Partisinin Gaziantep’te Büyükşehir Belediyesi başkan adayı gösterip göstermeyeceği merak konusu oldu. MHP Gaziantep teşkilatlarında seçim hazırlıkları sürerken parti genel merkezinin aday göstermemesi halinde Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fatma Şahin’in desteklenmesi söz konusu. Diğer yandan Ak Parti’de aday adayı başvuruları bugün saat 17:00 itibariyle sona eriyor.

GÖRÜŞMELER SÜRÜYOR SONUÇ MERAKLA BEKLENİYOR

Milletvekili genel seçiminde Gaziantep’te 2 milletvekili çıkartma başarısı gösteren Milliyetçi Hareket Partisi’nde gözler şimdi kentte Büyükşehir Belediyesi için aday gösterilip gösterilmeyeceğinde. Cumhur ittifakının bileşeni MHP’de genel merkez düzeyinde Ak Partili yöneticilerle sürdürülen görüşmelerde Gaziantep üzerinde görüşmenin olup veya olmadığı konusunda net bir bilgi yok. Buna rağmen Büyükşehir Belediyesi Başkan Aday Adayı Avukat Ejder Demir, genel merkezin alacağı kararı bekliyor. Parti tabanında merakla beklenen sonuçla ilgili olarak bir merak konusu da aday gösterilmemesi halinde oyların İyi Parti’ye kaptırılması durumu.

CHP GENEL MERKEZİNİN CELAL DOĞAN’LA GÖRÜŞTÜĞÜ İDDİA EDİLİYOR

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi eski başkanlarından ve HDP Gaziantep eski Milletvekili Celal Doğan’ın yeniden Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığı adayı olarak düşünüldüğü ve bu konuda Doğan’la genel merkez düzeyinde görüşmelerin sürdürüldüğü siyasi kulislerde konuşuluyor. Celal Doğan daha önce Gaziantep’te 2 veya 3 partinin ittifakı söz konusu olursa adaylığı düşünebileceğini dile getirmişti. Gaziantep’te CHP’li yerel yöneticiler her ne kadar da Celal Doğan’ın gündemlerinde olmadığı yönünde açıklama yapsalar da Doğan’ın adaylığı noktasında kısa süre içerisinde açıklama yapılabileceği öne sürülüyor.
AYSU YIKMIŞ

GÜNDEM
Haber Merkezi
2.12.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin