ADAYLAR BELLİ OLDU

Yerel seçimlerde başarıyı hedefleyen siyasi partiler daha şimdiden çalışmalara başlarken bazı mahallelerde muhtarlık seçimi bugünden start aldı
ADAYLAR BELLİ OLDU

Siyasi partilerde yerel seçim hazırlıkları son hız devam ediyor. Yerel seçimlere henüz daha vakit varken Şehitkamil İlçesine bağlı İncilipınar Mahallesi’nde erken seçim olasılığına karşı mahalle muhtarlık seçiminde aday olmayı düşünen isimler seçim çalışmalarına başladı. İşyerlerini seçim ofisi olarak kullanan muhtar adayları seçmenlere bire bir görüşerek oy istiyorlar.

MAHALLE MUHTARI İYİDİR, “NEREDEYSE TAZİYE MESAJLARI ALIYORDUM”

İncilipınar Mahallesi Muhtarı Mustafa İyidir, yerel seçimlerde kendisinin karşısında muhtar adaylığını açıklayan kişiler nedeniyle bazı vatandaşların mahalle muhtarının vefat ettiğini ve bu nedenle yeni bir seçim yapılacağı algısına kapıldığını açıkladı. “Yerel seçimlere siyasi partiler gibi bizlerde mahallelerimizde hazırlanıyoruz. Ama Gaziantep’te ilk defa bizim mahallemizde daha seçimlere zaman varken adaylar çıktı ve seçim çalışmalarına başladılar. Bu durum karşısında mahallemizde yaşayan bazı vatandaşlarımız aile bireylerimize başsağlığı diledi. Sanki ben vefat etmişim ve yeni bir seçim yapılacakmış gibi bölgemizde bir algı oluştu. Ben aday olan arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Onlar gibi bende seçim çalışmalarına erkenden başlamak zorunda kaldım” diye konuştu.

MUHTAR ADAYLARININ HEDEFİ SEÇİMİ KAZANABİLMEK

Mahallelerinde son 2 aydır başlattıkları seçim kampanyası ile vatandaşlardan oy talep eden muhtar adayları Eyüp Kantar ile Serdar Taşdemir, İncilipınar Mahallesi’nde daha iyi hizmet edeceklerini dile getiriyorlar. Mahalleye ilişkin olarak projelerini hazırlayan her iki muhtar adayı da, “Olası bir erken yerel seçime karşı adaylığımızı açıkladık ve seçim çalışmalarımıza başladık. Mahallemiz işyerlerinin ve resmi kurumların yoğun bulunduğu bir bölge. Bu nedenle seçim çalışmalarımızda bölgemizin ihtiyacı olan hizmetleri projelendirerek sürdürüyoruz. Mahallemizde başarılı olacak ismin muhtar seçilmesini ve bölge halkı için çalışmasını istiyoruz. Bu nedenle aday olduk ve seçim çalışmalarımızı vatandaşlarımızı bire bir ziyaret ederek sürdürüyoruz” şeklinde konuştular.

GÜNDEM
Bülent Öner
6.08.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin