ADI ÇIKMAZ!

Karatarla Mahallesi’nde yer alan Ökkeş Çıkmazı aslında çıkar bir sokak ama yetkililer yıllardır ilgilenmiyor
ADI ÇIKMAZ!

25 yıldır Yeniçeri Sokak ile Mütercim Asım Caddesi arasında bir bağlantı yolu olarak bilinen Ökkeş Çıkmazı henüz gerçekleştirilmeyen bir yıkım nedeniyle birbirine bağlanamıyor. Karatarla Mahallesi Yeniçeri Sokak Ökkeş Çıkmazında yapılan tüm girişimlere rağmen henüz iki yol arasında bağlantı sağlanamaması karşısında vatandaşlar isyan ediyorlar.

SOKAK SAKİNLERİ İKİ YOLUN BİRBİRİNE BAĞLANMASINI İSTİYOR

Karatarla Mahallesi Yeniçeri Sokak Ökkeş Çıkmazının Mütercim Asım Caddesi’ne bağlanmasını isteyen vatandaşlar yolun ortasında yer alan yapının kaçak bir şekilde yapılmasına karşın yetkililerin konuya ilişkin duyarsız kalmasından şikayetçiler. Yapılan bazı girişimlere rağmen iki yolun birbirine bağlanamamasından şikayetçi olan vatandaşlar, “Ökkeş Çıkmazı aslında Mütercim Asım Caddesine bağlantı yolu olabilir. 25 yıldır bazı girişimlerde bulunduk ve yetkililere çıkmaz sokak içerisinde küçük bir geçitten Mütercim Asım Caddesi’ne geçildiğini anlattık fakat bizleri dinleyen olmadı” diye konuştular.

“YENİ DÖNEMDE BU SORUNA ÇÖZÜM BULUNMASINI İSTİYORUZ”

31 Mart yerel seçimlerinin geride kaldığına dikkat çeken vatandaşlar yeni dönemde Şahinbey ve Büyükşehir Belediyelerinin ortak hareket ederek bu yaşanılan önemli soruna çözüm bulmalarını istediler. Karatarla Mahallesi Yeniçeri Sokak ile Mütercim Asım Caddeleri arasında açılacak bir bağlantı yolunun hem vatandaşlar hem de işyeri sahipleri açısında oldukça önemli olduğuna dikkat çeken vatandaşlar, “Belediye başkanlarımızdan çıkmaz sokağımızın artık normal bir bağlantı sokağı haline getirilmesini istiyoruz. İki yol arasında sadece bir ev var ve o evde kaçak bir şekilde yapılmış durumda” şeklinde görüş belirttiler.

GÜNDEM
Bülent Öner
14.04.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin