"Adı hekim ama sahibi yok"

"Adı hekim ama sahibi yok"

Gaziantep Veteriner Hekimler Odası Başkanı Meltem Peri, "Sağlık çalışanı kabul edilen hekimleri; yani beşeri hekimleri, yani diş hekimlerini hem uzmanlarını, hem pratisyenlerini aldıkları zam haberi için kutluyoruz. Peki ya kimimizin ekonomik olarak bel bağladığı, kimimizin ev arkadaşı, dostu bildiği hayvanlar hasta olduğunda onları iyileştirmeye yemin etmiş veteriner hekimlerin sağlık için çalıştığını; hatta hem halk sağlığı hem insan hem hayvan sağlığı için çalıştığını ne zaman göreceksiniz?" şeklinde konuştu.

"MAAŞLARDA ARTIŞ OLACAK"
"Gündemde olan kanun teklifi ile beşeri hekim ve diş hekimleri maaşlarında ek ödeme ve ek gösterge düzenlemeleri yapılması kabul edilmiş olup buna göre pratisyen hekimlerin maaşında 2500 tl uzman hekim maaşında 5000 tl artış olacaktır" şeklinde konuşan Gaziantep Veteriner Hekimler Odası Başkanı Meltem Peri açıklamasını şu şekilde sürdürdü;
"657 sayılı devlet memurları kanunu 36. maddesinde tanımlanan sağlık sınıf içerisinde beşeri hekim, diş hekimi, veteriner Hekim ve eczacılar yer almaktadır. Sağlık bakanlığı çatısı altında olmayan veteriner hekimlerin; hekim olduğunun unutuluyor olması kabul edilemez bir gerçektir. Gerçek olan; pandemi şartlarında kendi alanlarında özveriyle 7/24 hastalarına yine sağlık için hizmet veren bir meslek grubu olduğumuzdur. Zoonoz hastalık mücadelesiyle halk sağlığını korumak başta olmak üzere veteriner hekimler sağlıkçıdır ve bunun bakanlıklar düzeyinde göz önünde bulundurulması gerekmektedir."

GÜNDEM
Merve Tanrıöver
3.12.2021

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin