ADLİ OLAYLAR ARTTI!

Kentsel Dönüşüm Projelerinin uygulandığı bölgelerde hırsızlık olaylarında yaşanan artış vatandaşları çileden çıkarttı.
ADLİ OLAYLAR ARTTI!

Şahinbey Belediyesi tarafından Kahvelipınar Mahallesinin bir bölümünde bir süre önce başlatılan kentsel dönüşüm ve yol açma çalışmaları devam ediyor. İlçe belediyesinin bu çalışmaları devam ederken kamulaştırılması tamamlanan çok sayıda ev metruk hale geldi. Bu evlerin olduğu alanlarda ise madde bağımlılarının sayıları artarken diğer yandan ise bölgede artan hırsızlık olayları vatandaşları çileden çıkarttı.

“BOŞALTILAN VE HENÜZ YIKILMAYAN EVLER
MADDE BAĞIMLILARINA EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR”

İlçe belediyesi tarafından sürdürülen kamulaştırma ve yol çalışmaları nedeniyle boşaltılan evlerin bazılarının madde bağımlıları tarafından kullanıldığını anlatan Kahvelipınar Mahallesi sakinleri, “Mahallemizde boşaltılan evlerde dolaşan madde bağımlılarından korkuyoruz. Akşam saatlerinde sabah saatlerine kadar boş olan ve henüz yıkımı gerçekleştirilmeyen bu evlerde madde bağımlıları rahat bir şekilde hareket ediyorlar. Bazı günler çocuklarımızı kapının önüne bile çıkartmaya korkar hale geldik. Gaziantep Valimizden yaşadığımız bu sorunlar karşısında gerekli önlemleri aldırmasını istiyoruz” şeklinde görüş belirttiler.

KAHVELİPINAR MAHALLESİNDE HIRSIZLIK OLAYLARI ARTTI

Kahvelipınar Mahallesinde son aylarda hırsızlık olaylarında önemli artış olduğunu anlatan bölge sakinleri çok sayıda ev ve işyerinde yaşanan hırsızlık olayları karşısında mağdur olduklarını anlattılar. Vatandaşlar yaşanan bu soruna ilişkin olarak şu ifadelere yer verdiler;
 “Hırsızlık olaylarından bıktık usandık. Polis ekipleri bölgede gerekli önlemleri alıyorlar ama hırsızlığın önüne bir türlü geçilemedi. Çok sayıda ev ve işyerinde hırsızlık olaylarını neredeyse günlük olarak duymaya başladık. Kocaman bir kentte yaşıyoruz ama bilinmelidir ki en çok hırsızlık olayı sanırız bu bölgede yaşanıyor. Bu sorun karşısında yetkililerin daha hassas bir şekilde görev yapmalarını istiyoruz.”

ŞAHİNBEY İLÇESİNDE BU MAHALLELERDE KENTSEL
DÖNÜŞÜM PROJESİLERİ DEVAM EDİYOR

Aydınlar, Kurtuluş, Saçaklı, Oğuzlar, Şenyurt, İsmetpaşa, Aydınbaba, Gündoğdu, Sultanselim, Yavuzlar, Alibaba, Kılınçoğlu Delbes, Daracık, Ulucanlar, Ünaldı, Gümüştekin, Gültepe, Hoşgör, Kolejtepe, Yukarıbayır, Süleyman Şah, Savcılı, Etiler, Çamlıca, Sakarya, Nuripazarbaşı, Kurtuluş, Saçaklı, Özdemirbey, Cemalgürsel, Kıbrıs, Kahvelipınar, Dumlupınar Mahallelerinde toplam 414 bin 27 hektar alanda kentsel dönüşüm projelerinin uygulanması hedefleniyor. Gaziantep kentsel dönüşüm projeleri ile ilgili çalışmalarını sürdüren Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Şehitkamil Belediyesi ve Şahinbey Belediyesi riskli bölgelerdeki binaların yenilenmesi için TOKİ ile yaptığı işbirliği projelerini arttırmayı amaçlıyor.

KANUN KAPSAMINDA ÇALIŞMALAR SÜRDÜRÜLÜYOR

Şehitkamil ilçesinde ise 5393 Sayılı kanun uygulaması kapsamında; Umut Mahallesi, Çıksorut, Seyrantepe, İpekyolu, Onat Kutlar, Beylerbeyi, Bedirkent, Taşlıca, Sinan, Gollüce, Halep Bulvarı, Kilis Yolu, Tepebaşı, Kozanlı, Ortatepe, Etiler, Perilikaya, Serinevler, Türktepe, Özdemirbey, Bağlarbaşı, Geneyik, Oğuzlar kentsel dönüşüm alanlarında toplam 2652 hektar alan. 5366 Sayılı Kanun Uygulaması kapsamında; Tepebaşı, Eyüpoğlu ve Bey Mahallelerinde 5 hektar olmak üzere Gaziantep ilinde toplam 3071.27 hektar alan kentsel dönüşüm kapsamında yer alıyor.

HABER//SABİHA NİGAR KOCAMAN

GÜNDEM
Haber Merkezi
10.11.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin