Adli yardım devam ediyor

Adli yardım devam ediyor

Gaziantep Barosu bünyesinde faaliyetlerini aralıksız bir şekilde sürdüren Adli Yardım Bürosuna başvuran dar gelirli vatandaşlara yardımlar sürüyor. Gaziantep Barosunun görevlendirdiği avukatlar tarafından adli süreçleri takip edilen dar gelirli vatandaşlar bu uygulamadan oldukça memnunlar.

EN ÇOK BAŞVURU BOŞANMA TALEBİ

Gaziantep’te Aile Mahkemelerine açılan boşanma davalarının önemli bölümünün eşler arasında ki sadakatsizlikten kaynaklandığı dile getirildi. Sanal alemin yaygın şekilde yaşamımıza girdikten sonra aldatma ve sadakatsizliğin arttığına dikkat çeken yetkililer, kendilerine yapılan başvuruların önemli bölümünün bunlardan oluştuğunu anlattılar. Günün önemli bölümünü sanal alemde ve sosyal ağlarda geçiren erkeğin evden uzaklaştığına dikkat çeken yetkililer, eşinden boşanmak için adli yardım talep eden kadınların önemli bölümünün eşlerinin sosyal ağlarda tanıştıkları başka kadınlarla konuştuklarına dikkat çektiğini belirtiyorlar.

ALDATMA DA BOŞANMA TALEPLERİNDE ETKİN

Gaziantep Barosundan bazı yetkililer, “Eşinden boşanmak isteyen kadınlarla yaptığımız görüşmelerde ağırlıklı olarak neden sadakatsizlik olarak karşımıza çıkıyor. Eşinin evdeyken bile sosyal paylaşım ağlarından kopamadığına dikkat çeken bazı kadınlar eşinin zamanla kendisini aldatmaya başladığını açıkça söyleyebiliyor. Aldatma ve sadakatsizlik karşısında dayanamadığını dile getiren bazı kadınlar ise eşlerinin zamanla evlerini terk ettiklerini söylüyorlar” şeklinde görüş belirttiler. 

Kadın yönelik şiddet ve bu şiddet neticesinde boşanmak isteyen kadınların sayısında artış gözlendiğine dikkat çeken yetkililer açıklamalarına şu şekilde devam ettiler;
“Ekonomik şiddet ne yazık ki kadına yönelik çoğu zaman fiziki şiddete dönüşüyor. Bu tür şiddet son yıllarda artarak kendisini tehlikeli bir şekilde göstermeye başladı. Bizler avukatlar olarak eşlerin boşanmasında, yuvaların yıkılmasından yana değiliz. Fakat yaşam şartlarından bıkan çoğu eş soluğu aile mahkemelerinde alıyorlar. Diğer yandan işsiz ve evinin sorunlarıyla ilgilenmediği için eve alınmayan erkeklerde eşlerinden boşanmak için bize başvuruyorlar.”

GÜNDEM
Aysu Yıkmış
17.10.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin