AĞAÇ KATLİAMINA ZABITA DUR DEDİ!

Gaziantep’te Sanayi Mahallesi’nde yetişkin çam ağaçlarını kesen kişiler Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri tarafından kıskıvrak yakalandı. Çok sayıda ağacı kesen kişiler hakkında yasal işlem başlatıldı.
AĞAÇ KATLİAMINA ZABITA DUR DEDİ!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde ülke genelinde başlatılan fidan dikim seferberliği Gaziantep’te de kurum ve kuruluşlar tarafından devam ediyor. Milyonlarca fidanın toprakla buluştuğu bu günlerde acı bir olay kentimizde yaşandı. Sanayi Mahallesi’nde yetişmiş çam ağaçlarını kesen kişiler ihbar üzerine yakalandı. Çok sayıda ağacı kesen kişiler hakkında cezai işlem başlatıldı.

VİCDANSIZLAR NASIL KIYDINIZ?

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Cafer Yılmaz, ağaç katliamına ilişkin olarak kendilerine gelen ihbarın anında değerlendirildiğine dikkat çekti. Yılmaz açıklamasında, onlarca ağacı kesen kişilerin anında tespit edildiğini ve haklarında gerekli işlemin başlatıldığını anlattı. “Lütfen bir fidan dikmiyorsak da dikili ağaçlara zarar vermeyelim” şeklinde konuşan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Cafer Yılmaz sözlerini şu şekilde sürdürdü;

“Sanayi Mahallesi Bölgesi’nde ki denetimlerimizde çam ağaçlarını keserken yakalanan şahıslar hakkında, ekiplerimizce gerekli yasal işlemler uygulanmıştır. Lütfen bir fidan dikmiyorsak da dikili ağaçlara zarar vermeyelim.”

“YEŞİL BİR GAZİANTEP İÇİN ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRECEĞİZ”

Gaziantep Valiliği ile Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in ağaçlandırma çalışmalarını hızlı bir şekilde sürdürdüğüne dikkat çeken Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Cafer Yılmaz, “Yeşil bir Gaziantep özlemiyle Belediye Başkanımız Fatma Şahin’in öncülüğünde ağaçlandırma çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Kent genelinde ağaç kesimi karşısında tüm ekiplerimiz titiz bir şekilde önlemlerini alıyorlar. Sanayi Mahallemizde yer alan yetişkin çam ağaçlarımızın kesilmesinden dolayı büyük üzüntü yaşadık. Gaziantepli vatandaşlarımızdan yeşil dokunun korunmasına yönelik daha hassas davranmalarını bekliyoruz” diye konuştu.

GÜNDEM
Sabiha Nigar Kocaman
20.11.2020

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin