“AİLENİZ İÇİN BU DÖNEM GEZMEYİN”

Vaka sayısında ki artış karşısında Sağlık Bakanlığı uyarılarını sürdürürken, Gaziantep Valisi Davut Gül’den hafta sonuna ilişkin önemli bir uyarı geldi.
“AİLENİZ İÇİN BU DÖNEM GEZMEYİN”

Koronavirüs tedbirleri kapsamında üst üste alınan önlemlere rağmen vatandaşların sosyal mesafe ve maske konusunda ki duyarsızlığı sürüyor. Vatandaşların önemli bölümü maskeyi ceza yememek için takarken, maske takmayan vatandaşların sayısı ise oldukça yüksek. Gaziantep Valisi Davut Gül, sürece ilişkin önemli bir açıklama yaptı. Vali Gül, “Gezmeye devam ederseniz hasta olursunuz... Aileniz için bu dönemde GEZMEYİN!” dedi.

“GAZİANTEP’TE TÜM ÖNLEMLERİ ALDIK”

Vali Davut Gül, açıklamasında salgın döneminde kentte 15 milyonu aşkın maske dağıttıklarını ve dağıtımlarının devam ettiğini belirterek, “Bizim Gaziantep olarak korona virüsle mücadele kapsamında etkili bir projemiz vardı. Bu da 15 günde 15 milyon maske projesiydi. Bu konuda maskelerimizi dağıttık. Dağıtımlarımız halen devam ediyor. Bu öyle büyük bir rakam ki pek çok büyükşehirin toplam dağıttığı maske sayısından daha fazla maske dağıttık. Bu da Gaziantep'in birlikte iş yapma gücünü gösteriyor” dedi.

“ÜZERİMİZE DÜŞEN GÖREVLERİ YERİNE GETİRMELİYİZ”

Türkiye genelinde geçtiğimiz haftalarda koronavirüs vaka sayısı yüksek kentlerden biri olan Gaziantep'teki son durum hakkında da bilgi veren Vali Gül, “Korona virüs vaka sayısında Gaziantep özelinde bir artış yok. Zaman zaman Türkiye genelinde bir artış oluyor azalış oluyor. Bu durum Gaziantep'te de yaşanıyor. Ama bu rakamlara çok takılmamak lazım. Biz tedbirlerimizi alıyoruz. Alınmadığı zaman üç günde Türkiye'nin en yüksek vaka sayısına ulaşabilirsiniz. Ama tedbir aldığınızda ise üç günde, beş günde Türkiye'nin en düşük vaka sayısına da rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Biz de yetkililer olarak sağlık sistemindeki düzenlemeleri olabildiğince doğru şekilde yapmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

“KURALLAYA UYAN VATANDAŞLARIMIZIN SAYISI ARTIYOR”

Vali Davut Gül, “Gaziantep'te bu anlamda denetim yapan 9 bin civarında Coronavirus denetimi yapan arkadaşımız var. İnşallah bu denetimler neticesinde şehrimiz daha kontrollü bir hale gelmiş olacak. Burada hangi denetimleri yaparsak yapalım temelde vatandaşlarımızdan beklediğimiz kurallara uymalarıdır. Maskeleri sadece denetimlerde takarlarsa biz bir sonuç alamayız. Maskeler kendi sağlıkları için gerekli. Mesafe kendi sağlıkları için gerekli. Gaziantep olabildiğince her gün bu kurallara uyuyor. Her günde kurallara uyma oranımız artıyor” diye konuştu.

GÜNDEM
Sabiha Nigar Kocaman
20.09.2020

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin