AK PARTİ’DE DİSİPLİN SÜRECİ DURDU MU?

Ak Parti Gaziantep il teşkilatında haklarında disiplin süreci başlatılan isimler üzerinde parti genel merkezinin il yönetimini sert bir dille uyardığı iddia edildi.
AK PARTİ’DE DİSİPLİN SÜRECİ DURDU MU?

Ak Parti Gaziantep İl Teşkilatında bir süre önce bazı önemli isimlerin hakkında başlatılan disiplin sürecine parti genel merkezinden sert tepkilerin geldiği iddia edildi. Ak Parti Gaziantep Teşkilatlardan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Mehmet Haz tarafından başlatılan disiplin sürecinin geçtiğimiz günlerde sonlandırıldığı dile getiriliyor.

AK PARTİ İL BAŞKANLIĞI İFTARINDA ANA GÜNDEM KONUSU OLDU

Ak Parti Gaziantep tabanında büyük yankı bulan dişilin sürecine ilişkin iddialar geçtiğimiz günlerde düzenlenen il başkanlığı iftar programının ana gündem maddesi olduğu dile getirildi. Başlatılan disiplin sürecinin yanlış olduğuna dikkat çeken parti üst düzey yöneticilerinin sürecin sonlandırılmasını istedikleri öne sürüldü. “Bir kişi farklı bir görüşten siyasetçiyle fotoğraf çektirdi diye disipline verilemez” diye görüş belirttiği dile getiren parti yöneticilerinin disiplin noktasında harekete geçen partili yöneticileri eleştiriyorlar.

İSİMLER AÇIKLANMADI AMA ÖNEMLİ KİŞİLER VARDI!

Yerel seçimlerin hemen ardından Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminde kaybedilen oyların hesabını partililerden sorma girişiminde bulunan Ak Parti il yönetimi çok sayıda önemli ismi ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk etmişti. İhraç istemiyle disipline sevk edilen isimler açıklanmadı ama daha önce birçok görevde yer alan ismin disiplin sürecinde partiden ihraç edileceği iddia edildi. 31 Mart yerel seçimlerinin öncesi aday belirleme sürecinde yaşanan tartışmalar ve Ak Parti içerisinde ortaya konan tavırlar kendisini iyiden iyiye gösteriyor. Parti il yönetimi Teşkilattan Sorumlu Başkan Yardımcısı Mehmet Haz önderliğinde çok önemli isimlerin partiyle olan bağını kesmeye hazırlanırken bu düşüncesi ters tepti. Gaziantep Büyükşehir Belediye başkanlığı seçiminde Ak Parti’nin oyu düşmüş ve neden olarak ta partinin ilçe yönetimleri ve ilçe başkan adayları suçlanmıştı.

GÜNDEM
Bülent Öner
13.05.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin