AK PARTİ’DE DÜĞMEYE BASILDI!

Ak parti kongre süreci başladı, Gaziantep’te nasıl bir teşkilat yapısı ortaya çıkacak merak ediliyor.
AK PARTİ’DE DÜĞMEYE BASILDI!

Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, kabine ve parti yönetiminde değişime gitme beklentisi devam ederken, AK Parti'nin 2021 yılında yapılacak büyük kongresine ilişkin sürecin bir yıl erkene alınmasının, değişim taleplerine verilen bir mesaj olduğu değerlendirmesi yapılıyor. Kongre süreci start verirken Ak Parti’de ise Gaziantep il ve ilçe yönetimleri nasıl şekillenecek merak konusu oldu.

TEŞKİLATLARDA KÖKLÜ DEĞİŞİM Mİ?

Ak Parti kulislerine göre kongre öncesinde kabine ve partide köklü bir değişim beklenmemesi gerektiğini ifade eden AK Parti kaynakları, teşkilattan-parti yönetimine kadar olan tüm kademelerdeki büyük değişimin kongrelerle gerçekleşeceği dile getiriyor. Büyük kongrenin önümüzdeki yıl Mayıs veya Haziran ayında yapılabileceği ifade edilirken, özellikle teşkilatlarda köklü değişiklikler yapılacağı ve AK Parti'yi 2023 seçimlerine taşıyacak kadroların getirileceği belirtiliyor. AK Parti yönetimi, 24 Haziran 2018 milletvekilli seçimlerinden bu yana, teşkilatların performansı ile ilgili değerlendirme raporu tutuyor. Bu raporlara dayanarak da özellikle vatandaşla ilişkisini kesen, Başkan'ın tarifi ile 'Millete tepeden bakanlarla' yollar ayrılacak.

KİMLER ADAY OLACAK?

Ak Parti Gaziantep il ve ilçe teşkilatlarında yönetimsel bazda kim veya kimlerin aday olacağı konusunda henüz netlik yok. Ak Parti Gaziantep İl Başkanı Eyüp Özekçeci, Şahinbey İlçe Başkanı Hasan Teke ile Şehitkamil İlçe Başkanı Mehmet Yılmaz’ın yeni dönemde görevlerine devam edip etmeyecekleri henüz net değil. Kongre sürecinde aday olacak isimlerin yapılacak olan müzakereler neticesinde belirlenmesi bekleniliyor. Özellikle Ak Parti Gaziantep İl Başkan adayının belirlenmesinde ilçe kongre sonuçlarının önemli bir yer tutacağı ifade ediliyor.

GÜNDEM
Bülent Öner
4.08.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin