Ak Partili milletvekilleri 2019’u anlattılar

Ak Partili milletvekilleri 2019’u anlattılar

Ak Parti Gaziantep Milletvekilleri 2019 yılından bu yana devam eden projelere ilişkin açıklamalarda bulundular.

“ŞEHRİMİZ SON ON YILDA ÇOK BÜYÜK İVME KAZANMIŞTIR”

AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, “Şehrimiz son on yılda çok büyük ivme kazanmıştır. 2019 yılı Türkiye’nin saldırı altında olduğu bir yıl olmasına rağmen çok büyük gelişmeye imza atmıştır. Birçok sebep tasarruf tedbirlerini almaya itti. Gaziantep’te çok ciddi projelerimiz var. Bunlardan en önemlilerinden birisi sulama projeleri. Klavuzlu, Çetintepe ve Harmancık gibi projelerimiz var. Yılsonunda eğitimimiz için 115 milyon lira bütçe aktarıldı. Havaalanı ile ilgili çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Bütün bu gecikmelere rağmen bir tane dahi proje ertelenmedi ötelenmedi. Projelerin takipçisiyiz. Teknofest Gaziantep için büyük bir prestijdir. Gaziantep’in seçilmesi tesadüf değildir. Libya’daki teskere meselesi ülkemiz için büyük bir başarı hikâyesidir” dedi.

“ÇOK GENİŞ BİR YELPAZEMİZ VAR”

AK Parti Gaziantep Milletvekili Derya Bakbak; “Gaziantep bir sanayi, ticaret, tarih, turizm, kültür şehri.  Çok geniş bir yelpazemiz var. şehrimizin tanıtımında Gaziantep basın mensuplarımızın çok büyük katkısı var. Gaziantep’in Türkiye ve dünyaya tanıtımında basına ihtiyacımız var. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü de kutlamak istiyorum. Basın mensuplarımızın gecesi gündüzü yok her an iş koşuşturmasındalar” diye konuştu.

“DÖVİZ KRİZİNDEN ETKİLENDİK”

Ak Parti Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer, “Türkiye’nin 2018 yılında başlayan döviz krizinden olumsuz etkilendiğini söyleyen Ak Parti Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer, “ Döviz krizi nedeniyle piyasalarda daralma yaşandı. 2019 yılı itibariyle alınan tedbirler sonunda ekonomide iyileşme yaşandığını hepimiz görüyoruz. Gaziantep’teki iyileşmenin daha Türkiye ortalamasının daha üzerinde olduğunu görüyoruz. 2019 yılını Türkiye ortalamasının üzerinde 7,5 milyar dolar ihracat ile kapattık. İstihdamda ise 8.sırada yer aldık. 2019 yılında istihdamda yaşanan ufak kayıpları telafi etmiş olduk. 2020 yılında ihracat oranının daha da artmasını bekliyoruz. Ekonomide yeni bir Take-Off Dönemine giriyoruz. Bu dönemde ekonomimiz yeni bir büyüme dönemine girecek. 2020 yılı yeni bir büyüme döneminin başlangıcı olacak. Öte yandan kentin temsilcileri olarak şehrimizin sorunlarını yakından takip ediyoruz. Haftalık toplantılarımızda kentimizin sorunlarını değerlendirerek, gerekli yerlere iletiyoruz. Yaptığımız bu toplantılarda sorunlarla ilgili çözüm için yol haritalarımızı çiziyor ve bu sorunlarla ilgili gerekli adımları atıyoruz” şeklinde görüş belirtti.

GÜNDEM
Fatih Çeliktürk
13.01.2020

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin