AK PARTİ’Lİ TEŞKİLATLARDA DEĞİŞİM Mİ YAŞANACAK?

AK PARTİ’Lİ TEŞKİLATLARDA DEĞİŞİM Mİ YAŞANACAK?

AK Parti sözcüsü Mahir Ünal’ın geçtiğimiz günlerde TRT 1’de yaptığı parti örgütlerinde MKYK’de değişikliklerin olacağı yönündeki açıklamalardan sonra gözler teşkilatlara çevrildi. Seçimlerde Gaziantep’te oy kaybı yaşayan AK Parti’de yerel seçim hazırlıkları şimdiden başlasa bile “Acaba oy kaybından dolayı örgütte değişiklikler olacak mı?” sorusunu akıllara soktu.

“SORUMLULUKLARDA YER DEĞİŞTİRME OLACAK”

AK Parti Sözcüsü Ünal, önceki gün TRT 1’de açıklamalarda bulunarak “MKYK'da da yeni gençlerimiz gelecek. Yeni siyasetin gereği olarak yeni bir siyasetçi profili de kaçınılmaz olarak oluşacak. Tüzük değişikliği gerçekleşecek. Çünkü sistem değişikliğiyle birlikte AK Parti'nin tüzüğünde de değişmesi gereken bazı hususlar var. Bu birilerinin görevden alınması değil, bu görev ve sorumluluklarda yer değiştirme mahiyetinde olacak.” demişti. Milletvekili sayısı 12’den 14’e çıkan Gaziantep’te örgütün parti genel başkanının oy oranının altında alması ve milletvekili sayısını ise arttıramayarak 8’de kalması Gaziantep Teşkilatlarında değişiklik yapacak mı? sorusunu akıllara getirirken, “Acaba oy kaybının hesabı mı soruluyor?” şüphesini de zihinlere kazıdı.

MİLLETVEKİLLERİ SAHA ÇALIŞMALARINA HIZ VERECEK

Bu açıklamalardan sonra Gaziantep AK Parti il ve ilçe teşkilatlarında yerel seçimler için her zamankinden daha yoğun ve daha başarılı olacak çalışmalar yapacağı tahmin edilirken, seçim süresi boyunca AK Parti milletvekillerinin şehirlerine gelerek seçim kampanyasına destek vermeleri bekleniyor. Öte yandan Gaziantep Büyükşehir ve merkez Şehitkamil ve Şahinbey İlçe Belediye Başkanları ise saha çalışmalarına bugünden başlamış bulunmaktalar. Bugüne kadar adayların temayül yoklaması ile belli olduğu AK Parti’de mevcut Belediye Başkanlarının yeni dönemde de aday gösterilip gösterilmeyeceği hususu ise henüz netlik kazanmış değil.

GÜNDEM
Bülent Öner
9.08.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin