AKLIN BU GÜNE KADAR NEREDEYDİ!

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu belediye başkanı olduğu günden bu yana ilk defa “Halk Günü” düzenledi
AKLIN BU GÜNE KADAR NEREDEYDİ!

24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçiminde Gaziantep genelinde oy kaybı yaşayan Ak Parti’de yerel yönetimler sahaya indi. Bu çerçevede Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, “Halk Günü” adı altında ilk defa vatandaşlarla buluştu. Daha önce ailelere yönelik rutin ziyaretlerini sürdüren Tahmazoğlu’na kalabalık halk topluluğuyla ilk defa buluşması karşısında Şahinbey’de yaşayan yüzlerce vatandaş, “Sayın başkanın aklı bugüne kadar neredeydi?” sorusunu yönelttiler.

VATANDAŞLARIN SORUNLARINI DİNLEDİ ÇÖZÜM YOLU ARADI

Şahinbey Belediyesi Konferans Salonunda düzenlenen Halk Günü toplantısına yüzlerce vatandaş katıldı. İlçe Belediye Başkanı Tahmazoğlu’na bugüne kadar sorunlarını iletmek isteyen fakat iletemeyen vatandaşların toplantıya katılıp katılmadığı konusunda bir açıklama yapılmazken, toplantıya katılma şansı bulan vatandaşların yaşadıkları sorunları anlatma şansı yakaladılar. 24 Haziran’da yapılan seçimlerde Ak Parti adına yaşanan oy kaybı karşısında saha çalışmalarını artıran yerel yöneticiler yaklaşan yerel seçimlerinde de oy kaybı yaşamak istemiyorlar.

ŞAHİNBEY’DE TAHMAZOĞLU YENİ DÖNEMDE ADAY OLACAK MI?

Şahinbey ilçesinde uzun süredir belediye başkanlığı görevini sürdüren Mehmet Tahmazoğlu, özellikle kamulaştırma çalışmalarında tepki toplamıştı. Karataş Sanayi Sitesinin yapım ve satışında, bazı bölgelerde kentsel dönüşüm projeleri için tamamlanan kamulaştırma çalışmalarında tepki toplayan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’nun yeniden belediye başkan adayı olarak gösterilip gösterilmeyeceği konusunda henüz net bir bilgi yok. Siyasi kulislere göre Tahmazoğlu’na yönelik ilçe genelinde çok sayıda esnaf ve vatandaşlardan tepki var. Bu nedenle ilçe genelinde Tahmazoğlu’nun yeniden aday gösterilmemesi konusunda partili teşkilatlar ve milletvekillerine şikayetlerini iletiyorlar.

GÜNDEM
Bülent Öner
7.08.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin