ALLAH KORUSUN!

Gaziantep’in Karkamış ilçesinde öğrenci taşıma işini alan firmanın dışında kaçak olarak çalıştığı tespit edilen öğrenci servisinden 30’un üzerinde ilkokul öğrencisi inerken görüntülendi.
ALLAH KORUSUN!

Karkamış ilçesi Milli Eğitim Müdürlüğünün 2019-2020 eğitim ve öğretim yılı için öğrenci taşıma işini alan firma dışında kaçak olarak çalışan bir öğrenci servisi 30’un üzerinde çocuk taşıyor.

BİR ÖĞRENCİ SERVİSİ ARACINDAN 35 ÇOCUK İNİYOR

Milli Eğitim Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığının öğrenci servislerinin çalışma şekillerinin nasıl olacağı konusunda tavrı net. Buna rağmen sadece Karkamış ilçesinde değil birçok taşra ilçede buna benzer görüntülerin yaşandığı iddialar arasında yer alıyor. Servis aracında öğrencileri neredeyse üst üste taşıyan servis araçlarının denetiminin yapılıp yapılması ise kafalarda soru işaretleri bırakıyor.

DENETİM KİM VE NASIL YAPIYOR?

Gaziantep il merkezinde faaliyet gösteren öğrenci servislerinin denetimi sıkı bir şekilde yapılırken, taşra ilçelerde ise denetimin nasıl yapıldığı konusunda hiçbir bilgi bulunmuyor. Kaçak olarak çalıştığı tespit edilen bir öğrenci servisinden inen 30’un üzerinde çocuk karşısında yetkililer ne yapar bilinmez ama çocuklarımız Allah korusun bir kaza anında ortaya çıkacak tablonun acı sonuçlar doğurabileceğine dikkat çekiliyor.

GÜNDEM
Aysu Yıkmış
28.11.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin