Almacı Pazarı'nda hareketli günler başladı

Almacı Pazarı'nda hareketli günler başladı

250 yıllık geçmişiyle ahilik anlayışı ve kuşaktan kuşağa aktarılan meslekleriyle öne çıkan tarihi Almacı Pazarı, gurbetçilerin kente gelmeye başlamasıyla birlikte hareketlenmeye başladı. Tarihi Almacı Pazarı esnafı geçen yıla sıkıntılı bir yıl geçirdiklerini dile getirerek bu yıldan umutlu olduklarını belirtti.

GAZİANTEP’E GURBETÇİ AKINI VAŞLADI

250 yıllık geçmişiyle ahilik anlayışı ve kuşaktan kuşağa aktarılan meslekleriyle öne çıkan tarihi Almacı Pazarı, yerli ve yabancı turistlerin yanı sıra gurbetçilerin gelmeye başlamasıyla birlikte hareketli günler yaşamaya başladı. Gaziantep’in yöresel ürünlerin satıldığı tarihi Almacı Pazarı esnafı, turizm sezonun açılmasıyla birlikte turların yavaş yavaş gelmeye başladığı belirterek, bu yaz döneminde umutlu olduklarını belirtti. Gastronomi şehri Gaziantep’te baharın gelmesiyle birlikte açılan turizm sezonu kenti hareketlendirdi. Kültür yolu üzerinde bulunan Gaziantep’in yöresel ürünlerin satıldığı tarihi Almacı Pazarı esnafı, turizm sezonun açılmasıyla birlikte turların yavaş yavaş gelmeye başladığını belirtti.

GAZİANTEP’İN EN ÖNEMLİ YÖRESEL ÜRÜN PAZARI

Geçtiğimiz yıl bölgede yaşanan olaylardan Elmacı Pazarının da etkilendiğine dikkat çeken tarihi Elmacı Pazarı esnafları, “Tarihi Elmacı Pazarı Antep’in kalbidir. Yerli ve yabancı turistler Antep’i çok beğeniyor. Ancak bu bölgeden korktukları için gelmediğini belirtiyorlar. Maalesef geçen sene yaşanan olaylardan dolayı çok sıkıntılı bir sene geçirdik ancak bu sene turlar az az gelmeye başladı. Tarihi Elmacı Pazarına gelen yerli ve yabancı turistler en çok Antep fıstığı, şire türleri ve baharat ürünlerini tercih ediyorlar” diye konuştular.

ÖZEL HABER
Zeynep Keskin
11.07.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin