‘Alo Kitap’ ilgi gördü

‘Alo Kitap’ ilgi gördü

Gaziantep’te Bey Mahallesi’nde açılan Kitap Kafe’de Büyükşehir Belediyesi ve Kent Konseyi iş birliğiyle hayata geçirilen Alo Kitap projesi kapsamında, hastanelerde tedavi gören hasta ve yakınları kitap okuma alışkanlığı kazandırılacak. Kampanyada şu ana kadar onlarca hastaya kitap servisi yapıldı.

Gaziantep’te tedavi gören hasta ve yakınlarının internet, telefon ve televizyon başında fazla zaman harcamalarının önüne geçmek ve kitap okuma alışkanlığı kazandırmak amacıyla bir süre önce Büyükşehir Belediyesi ve Kent Konseyi tarafından Alo Kitap projesi başlatıldı. Proje kapsamında görevliler tarafından Alo Kitap hattından kitap isteyen hasta ve yakınlarına istedikleri kitap ayaklarına kadar götürülüyor. Okunan kitap ise telefon açılması durumunda görevliler tarafından iade alınıyor.

Kısa süre önce başlatılan kampanya kısa sürede büyük ilgi gördü. Kitap Kafenin yöneticileri kendilerine telefon açılması durumunda anında hastaya istenen kitabın ulaştırıldığına dikkat çektiler. Kısa süre içerisinde onlarca hastaya kitap ulaştırıldığını anlatan görevliler en büyük amaçlarının kent genelinde kitap okuma alışkanlığının artırılması olduğunu söylediler.

GÜNDEM
Zeynep Keskin
26.01.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin