ALT YAPI ATAĞI

ALT YAPI ATAĞI

Toroslar Elektrik Dağıtım A.Ş. tarafından Şahinbey ilçesinde 7 ayrı bölgede yeni trafo alanları kurulacak. Ekonomik ömrünü tamamlamış ve güç yetersizliğine neden olan alt yapıda değişime gidildiğine dikkat çeken yetkililer sadece Çağdaş Mahallesi’nde sürdürülen alt yapı çalışmaları için 8,5 milyon liralık bir bütçenin oluştuğuna dikkat çektiler.

ELEKTRİK KESİNTİLERİLERİNİN ÖNÜNE GEÇİLECEK

Şahinbey ilçesinin önemli bölümünde özellikle kış aylarında yaşanan elektrik kesintilerinin önüne geçmek isteyen Toroslar Elektrik Dağıtım A.Ş. alt yapı çalışmalarına önem vermeye başladı. Özellikle elektrik kesintilerinin sık yaşandığı bölgelerde çalışmaya öncelik veren Toroslar Elektrik Dağıtım A.Ş. geçtiğimiz günlerde Hakimiyet Gazetesi’nde yayınlanan, “Enerji-Sa bıktırdı” başlıklı haber üzerine açıklamalarda bulundu. Vatandaşlara daha iyi hizmet verebilmek adına alt yapı çalışmalarının başlatıldığını ve çalışmaların kısa sürede tamamlanacağına dikkat çeken şirket yetkilileri Çağdaş Mahallesi’nde devam eden çalışmaların 15 Aralık tarihinde sona ereceğine dikkat çektiler.

“KESİNTİSİZ ELEKTRİK VERİLMESİ İÇİN ÇALIŞILIYOR”

Toroslar Elektrik Dağıtım A.Ş. tarafından başlatılan çalışmalara ilişkin yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;
“Çağdaş Mahallesi’nde elektrik altyapı projesi yürütülmektedir. Altyapı projesi, mevcut şebekenin bölgedeki enerji ihtiyacını karşılayamaması, şebekenin eski olması sebebiyle devreye alınmıştır. Proje kapsamında, çalışma yapılacak yerlerde yedi bölgeden oluşan yeni trafo tesisleri yapılmaktadır. Ayrıca ekonomik ömrünü tamamlamış, güç yetersizliği, gerilim düşümü ve yaklaşma mesafesi problemleri içeren Müşterek Havai hatlı şebeke tümüyle yeraltına alınacaktır. Proje, yedi adet monoblok beton köşk, 11.450 metre kablo, 46.973 metre AG kablo, 15.250 metre aydınlatma kablosu, 458 adet yeni aydınlatma direği ve 350 adet yeni SDK montajını kapsamaktadır. Yaklaşık 8,5 milyon TL’lik bir yatırım bedeli ile yürütülen Gaziantep Çağdaş Mahallesi’ndeki elektrik altyapı projesinin tamamlanması için öngörülen tarih de 15 Aralık 2017’dir. Amacımızın bölgenin kesintisiz elektrik altyapısına mümkün olan en kısa sürede kavuşmasını sağlamak olduğunu bir kez daha belirtiriz.”

EKONOMİ
Bülent Öner
7.11.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin