“Aman dikkatli olun”

“Aman dikkatli olun”

Ev sahibi olabilmek için aracı olan kişilerden TOKİ adına hak sahibi olan kişilerden ev almak isteyen onlarca kişi ödedikleri paranın üzerine bir bardak su içtiler. Ev sahibi olabilmek için umutlanan Abdulkerim Akpınar adlı mağdur vatandaş, kendisine hak sahibi olamadan TOKİ evi satmak isteyen kişiler tarafından dolandırıldığını iddia etti. Akpınar kişiler hakkında Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundu.

“KONUT SAHİBİ OLABİLMEK İÇİN RESMİ YOLLARI DENEYİN”

TOKİ konutlarından hak sahibi olan kişilerin adına satış yaptıkları iddia edilen kişilerin başka şahıslara gayri resmi yoldan elden para alarak konut satmaya çalıştıklarını iddia eden Abdulkerim Akpınar adlı mağdur vatandaş dolandırıldığını iddia ettiği kişiler hakkında Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundu. Akpınar, “Uzun süredir bir konut sahibi olmayı arzuluyorduk. Ben ve benim gibi düşünen onlarca aile Cumhuriyet Savcılığına yaptığım suç duyurusunda adı geçen kişi ve kişiler tarafından dolandırıldık. Bizden peşinat alan bu kişiler TOKİ’den hak sahibi olan kişilerin devretme süresi geldiğinde evlerini bize devredeceklerini dile getirdiler. Fakat TOKİ hak sahibi kişilerin evlerinin ikinci bir kişiye satıldığından bile haberi yokmuş. Bizden para alarak konut verileceğini dile getiren kişilerle bu durumu konuştuk ama bir netice alamadık. Bunun üzerine Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunarak dolandırıldığımızı ve haklarımızın yeniden tarafımıza teslim edilmesini talep ettik. Böyle bir oyuna bizler geldik ama başkaları gelmesin. Şayet birisi konut sahibi olmak istiyorsa dikkatli olsun ve resmi yollardan ev almak istesin” şeklinde konuştu.

“YARGI SÜRECİNDE HAKLARIMIZI AVUKATIMIZ ARACILIĞIYLA SAVUNACAĞIZ”

Dolandırıldığını öne süren Abdulkerim Akpınar, önce Düztepe Polis Merkezine giderek ifade verdiklerini ve ardından da Cumhuriyet Savcılığına başvurarak şikayetlerini yaptıklarını dile getirdi. Akpınar açıklamasında, “Neyimiz varsa paraya çevirdik ve bu kişilere verdik. Tek amacımız 2 odalı bir ev sahibi olabilmekti. Kandırıldığımızı bilemedik. Şimdi ise hukuk mücadelesi başlatıyoruz. Ben ve benim gibi bu süreçleri yaşayan onlarca aile bir araya gelerek hakkımızı yargı mercilerinde arayacağız” diye konuştu.

GÜNDEM
Bülent Öner
3.12.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin