Anne ve kızı aynı atölyede aynı sanatı öğreniyor

Anne ve kızı aynı atölyede aynı sanatı öğreniyor

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kurslarının (GASMEK) yaz okulları kapsamında açtığı kurs merkezlerine annelerin kızları ile birlikte gelmesi kursların önemini ortaya çıkarıyor.

Emek Kurs Merkezi’nde dekoratif ahşap süsleme branşında kızı ile birlikte gelen Vesile Özkan, okulların kapanmasıyla birlikte yaz tatilini kız ile birlikte değerlendirmek istediğini söyledi. Bu açıdan kızı Melike Özkan’ın gittiği dekoratif ahşap süsleme kursuna geldiğini ifade eden Özkan, “Aslında bunu bir hobi olarak görüyorum. Kızımın yaptığı dekoratif ahşabı ben de denemek istedim. Bu açıdan bu kurs tercih ettim” dedi.

Toplam 20 kursiyerin katıldığı dekoratif ahşap süsleme kursunda aileler, el becerilerini, kişisel gelişimlerini, zihinsel ve algısal gelişimlerine destek oluyor. Sanatsal faaliyetlerde buluşturmayı sağlayan kurs, aynı zamanda bireyler açısından çocuklarını daha iyi tanıyarak, onların yeteneklerini, keşfedip bu yönde eğitim almalarına yardımcı olmak, stresten uzak eğlenceli vakit geçirilmesini sağlıyor.

YAŞAM
İHA
4.08.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin