Annece Derneği üyeleri bir araya geldi

Annece Derneği üyeleri bir araya geldi

Annece Derneği ilk etkinliğini Gaziantep’te bir otelde düzenlenen kahvaltı programıyla gerçekleştirdi.  Toplantımızda Yönetim Kurulu Başkanı Burcu Çetinpolat kim olduklarını, amaçlarını ve yapacaklarını anlattı. Yine yönetim kurulu üyeleri Emekli Öğretmen Emine Şener ve Avukat İrem Çakıroğlu kendi alanlarında kadın ve çocuk üzerine bilgilerini aktardılar.

DERNEK YÖNETİMİ ÖNEMLİ ÇALIŞMALARA İMZA ATIYOR

Annece Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Burcu Çetinpolat, “Bizler bundan 2,5-3 yıl önce yolları kesişen bir grup anne, anne adayıydık. Sonrasında da sürekli bilgi alışverişinde kalıp çocuklarımızın sıkıntılarına birlikte çözüm üretmeye çalıştık. Çevremizde de annelerin ve çocukların bizlerle ortak problemlere sahip olduklarını fark ettik. Ve onları da kendimiz gibi kendi çocuklarımız gibi sahiplenip bu çemberin içine dahil etmek istedik. Annelerin ve çocukların yaşadığı sıkıntılara geniş ölçekli bakıp daha sürdürülebilir çözümler üretmek için bir araya geldik ve Annece Derneği bu şekilde vücut buldu. Derneğimiz çatısı altında annelere eğitimler ve seminerler verip  daha bilinçli, daha üretken ve ailesine faydalı  olmaları için - Çocukları ise gelişimsel ve eğitsel anlamda destekleyip hayata hazır, kendine yetebilen, çocuklar olmaları için desteklemeyi planlıyoruz” dedi.
“Anne aslında hiç bir öğreteni olmasa bile bir bebeği kendi kendine doğuracak, emzirip bakabilecek, büyütebilecek içgüdüye sahip. Fakat içinde yaşadığımız dünya bizleri kendimizden ve çocuklarımızdan kopartan kendi gerçeğimizi yaşanmamıza pek imkan vermeyen bir dünya” şeklinde konuşan Annece Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Burcu Çetinpolat sözlerini şu şekilde sürdürdü;
“Anneler Yoğun bir bilgi kirliliğinin içinde kafaları karışmış ve gerçeklerden uzaklaşmış durumdalar. Çocuk yetiştirmek deneme yanılma yapmaya müsait olmayan ve pişmanlıkların kar etmediği zor bir süreç. Yetiştirdiğimiz çocuklarımız gün gelecek ya aydınlık yanımız ya da karanlık yanımız olacaklar. Biz bu nedenle annelere ve çocuklara yani topluma bir faydamız olsun aydınlık yanımız artsın  istiyoruz.  Kadınların toplumda, ailede annelik rolünü güçlendirmek ve daha doğrusu bozulan algılarımızı onarıp annelere sahip oldukları gücü tekrar hatırlatmak istiyoruz. Çocukların daha adil ve üretim odaklı koşullarda yetişmesini istiyoruz. Sonuç olarak evlatlarımıza daha güzel bir toplum miras bırakalım istiyor ve dünyayı annelerin değiştireceğine inanıyoruz.”

GÜNDEM
Bülent Öner
24.03.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin