“ANTEP’E ATILAN EN BÜYÜK KAZIK”

Milliyetçi Hareket Partisi Gaziantep Milletvekili Sermet Atay, Şehir Hastanesi projesinin henüz tamamlanamaması karşısında sert tepki verdi.
“ANTEP’E ATILAN EN BÜYÜK KAZIK”

Milliyetçi Hareket Partisi Gaziantep Milletvekili Sermet Atay, İl Başkanı Cahit Çıkmaz ve beraberindeki heyet Hakimiyet Gazetesini ziyaret etti. Ziyarette Hakimiyet Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Sabiha Kocaman’la fikir alış verişinde bulunan MHP Milletvekili Atay, Şehir Hastanesi Projesine dikkat çekti. Atay, “Türkiye’de yapımına başlandıktan sonra zamanında tamamlanamayan tek Şehir Hastanesi Gaziantep’e bulunuyor. Bu kentte atılan en büyük kazık” diye konuştu. ,

“PROJEYİ GERÇEKLEŞTİRİLEN FİRMANIN SORUNU BU KENTİN SORUNU DEĞİL”

Gaziantep Şehir Hastanesinin gününde tamamlanamaması nedeniyle pandemi sürecinde şehrin önemli sağlık sorunları yaşadığına dikkat çeken MHP Gaziantep Milletvekili Sermet Atay, “Şehir Hastanesi zamanında tamamlanmış olsaydı Gaziantepli vatandaşlar pandemi sürecinde sorun yaşamazdı. Hastanelerde ki doluluk oranı nedeniyle insanlar tedavi görecek hasta yatağı bulamadılar. Bunun en büyük nedeni Şehir Hastanesini tamamlama taahhüdüyle projeyi sürdüren firmaya ait. Firma ortakları arasında yaşanan hukuki sorunlar nedeniyle proje gününde tamamlanamadı. Tamamlanmış olsaydı Gaziantepliler pandemide vaka sayısının yüksek olduğu süreçlerde yer sorunu yaşamazlardı” dedi.

“FİRMAYLA OLAN SÖZLEŞME İPTAL EDİLMELİ İNŞAATIN
KALAN KISMI BAKANLIK TARAFINDAN TAMAMLANMALI”

Gaziantep Şehir Hastanesinin tamamlanabilmesi için Sağlık Bakanlığının projeyi sürdüren firmayla olan sözleşmeyi iptal etmesi gerektiğini anlatan Milliyetçi Hareket Partisi Gaziantep Milletvekili Sermet Atay, “Hastanenin tamamlanmamasında öncelik firma sorumlu ardından da bizler kentte yöneticilik yapan bizler sorumluyuz. Proje sözleşmesi bir an önce iptal edilmeli ve hastanenin geri kalan kısmı Sağlık Bakanlığı tarafından tamamlanmalı. Pandemi döneminde bu hastane faaliyette olmuş olsaydı insanlarımız hastanelerde yer aramak zorunda kalmazlardı. Bakanlık firmanın kendi iç sorunlarıyla yaşanan süreci bir an önce noktalamalı. Firmaya da hak ettiği tazminatı projeyi gününde bitirmediği için bakanlık bir an önce ödettirmeli” şeklinde konuştu.

GÜNDEM
Sabiha Nigar Kocaman
20.01.2021

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin