Ara karar yarın verilecek

Ara karar yarın verilecek

FETÖ'nün "para kasası" olduğu iddia edilen Naksan Holding'e yönelik davada 21 sanığın ifadeleri alındı. Savcı, Cahit Nakıboğlu’nun talebi üzerine Ak Parti Gaziantep Milletvekili Ahmet Uzer ve Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Durdu Yetkinşekerci’nin tanık olarak dinlenmesini istedi.Mahkeme heyeti ara kararı yarın açıklayacak.

FETÖ'nün "para kasası" olduğu iddia edilen Naksan Holding'e yönelik davada 21 sanığın yargılanmasına devam edildi. Cahit Nakıboğlu ve Taner Nakıboğlu’nun yanı sıra ifadesi alınmayan sanıkların ifadeleri alındı. İfadelerin tamamlanmasının ardından savcı mütalaasını verdi. Savcı Cahit ve Taner Nakıboğlu’nun tutukluluklarının devamını istedi. Ayrıca Cahit Nakıboğlu’nun talebi üzerine Ak Parti Gaziantep Milletvekili Ahmet Uzer ve Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Durdu Yetkinşekerci’nin tanık olarak dinlenmesini istedi.

Mütalaaya karşı diyecekleri sorulan Cahit Nakıboğlu, savunmasında şunları söyledi: "Cezaevine kalmaya devam edersem çok yaşamam ölürüm. Çok ciddi sağlık sorunlarım var, prostat rahatsızlığım nedeniyle çok sık tuvalete gitmem gerekiyor. Psikiyatrın yazdığı ilaç nedeniyle çok derin uyuyorum, bu nedenle altımı pisletiyorum. Büyük hasta bezi kullanıyorum, 16 ayda 16 yaş yaşlandım. Hakkımda ciddi bir suçlama yoktur. Kaçmadım, kaçacak olsam kaçardım. Çok şükür o imkanımız da vardı. Ben ve 2 oğlum da burada. Ev hapsiyle de olsa tahliyemi talep ederim."

Taner Nakıboğu da amcası Osman Nakıboğlu'nun (firari) yurt dışına çıkmasının ardından yurt dışı çıkış yasağı getirildiğini ancak daha önce eşiyle yurt dışına defalarca çıktığını kaçma niyetinin olmadığını savundu. Taner Nakıboğlu ,  kaçmak isteseydi kaçabileceğini ama kaçmadığını ifade ederek tahliyesini istedi. Diğer sanıklar da suçsuz olduklarını belirterek üzerlerine atılı suçlamaları reddetti.

Cahit Nakıpoğlu savunmasında Milletvekili Ahmet Uzer ve Mehmet Yetkinşekerci'yi şahit göstererek " 2012 yılında örgütün gerçek yüzünü gördüm, aldatıldım. Bunun üzerine bölge imamı Mehmet Kocatürk ile il imamı Murat Elması kovdum. Örgüte karşı tavır aldım. Buna Ak Parti Gaziantep Milletvekili Ahmet Uzer ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Durdu Yetkinşekerci de şahittir" dedi.

ASAYİŞ
Bülent Öner
8.11.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin