ARKANDA KİM VAR?

Ak Parti’de yaklaşan il ve ilçe kongreleri öncesinde ülke genelinde parti teşkilatları çalışmalara yoğunlaşırken, Ak Parti Gaziantep il teşkilatında ise gündem Teşkilatlardan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Mehmet Haz.
ARKANDA KİM VAR?

Ak Parti Gaziantep il ve ilçe teşkilatlarında son aylarda gündem kongrelerden daha çok Mehmet Haz oldu. Yargılanma süreci, SMS mesajı, istifa dilekçesine rağmen istifa tartışmaları ve benzer birçok konuda Ak Parti Gaziantep Teşkilatlardan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Mehmet Haz, bu defa il yönetim kurulu toplantılarında sarf ettiği sözlerle tartışma konusu oldu. Ak Parti kulislerinde yeni döneme yönelik olarak yeniden il yönetim listesine girebilmek için tüm yollara başvuran Haz, İl Başkanı Eyüp Özkeçeci’nin icra kurulunda önemli isimlerin başında geliyor.

BU KADAR POLEMİĞE RAĞMEN KOLTUĞUNDA RAHATÇA OTURUYOR

Ak Parti Gaziantep il yönetim kurulu icrasında uzun süredir yer alan Mehmet Haz, partili kulislerde istenilmeyen adam olarak gösteriliyor. Son olarak il yönetim kurulu toplantılarında dedikodu siyaseti yapan Mehmet Haz tepkilerin odak noktasına geldi. Ülke genelinde kongre hazırlıklarını sürdüren Ak Partili teşkilat üyeleri Gaziantep’te her gün Mehmet Haz’la ilgili yeni bir gündemde güne başlıyor. Ak Parti Gaziantep İl Başkanı Eyüp Özkeçeci’nin yeni dönemde yeniden il başkanı olarak gösterilip gösterilmeyeceği konusunda net bir bilgi yok. Buna rağmen Özkeçeci’nin yönetimde kendisine en yakın isim olan Mehmet Haz’dan kaynaklı olarak genel merkezden il başkanlığı noktasında veto yiyebileceği de siyasi kulislerde konuşulan bir diğer konu başlığı.

BU KADAR OLAY KARŞISINDA HAZ’IN KOLTUĞU BIRAKMAMASININ NEDENİ NE?

Yerel seçimlerin öncesinde partisinden istifa eden fakat daha sonra istifasını geri çeken Mehmet Haz’ın halen Ak Parti Gaziantep il yönetim kurulu icrasında çalışmalarını nasıl sürdürdüğü ve yaşananlar karşısında neden istifa etmediği ise kafalarda soru işareti oldu. Ak Partili siyasi kulislerde Haz’ın her şeye rağmen halen yönetim kurulu icrasında bulunması karşısında, “Bu adam bu kadar olay yarattı ama halen görevde. Bu adamın arkasında kim var kim duruyor?” dedikleri dile getiriliyor. Kongre süreci devam ederken ilçe yönetimlerinin delege tespit çalışmaları kısa süre içerisinde başlayacak. Haz’ın görevde kaldığı süre içerisinde delege tespitlerine müdahil olacağı ve farklı bir siyasi çizgi takip edeceği ise kulislerde dönen söylemler arasında yer alıyor.

GÜNDEM
Aysu Yıkmış
28.11.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin