ARSA FİYATLARI DÜŞER Mİ?

Gazikent-Otogar arasında kalan alan konut ve ticari adalar şeklinde imara açıldı
ARSA FİYATLARI DÜŞER Mİ?

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi kentte yüksek bulunan arsa fiyatlarını düşürmek ve daha ucuza konut mal edilmesinin yolunu açmak için Yamaçtepe, Yeşilkent, Geneyik ve Gazikent-Otogar arasında kalan alanı imara açtı. İmara açılan bu bölgelerin önemli bölümü ticari ve konut alanlarından oluşacak. Diğer yandan Kuzey Kent Projesi ile birlikte konut fiyatlarının daha da düşmesini sağlayacak olan yerel yöneticiler yeni sanayi alanlarının oluşmasında da önemli yol aldılar.

YIKILAN GENELEVİNİN YERİ GAZİKENT
BÖLGESİNE KADAR YENİDEN PLANLANDI

Geçmiş yıllarda defalarca belediye meclis gündemlerine alınmasına rağmen her defasında rafa kaldırılan Gazikent-Otogar arasında ki alan sonunda imara açıldı. Bu bölgeyle birlikte daha önce imara açılan Yamaçtepe, Geneyik ve Yeşilkent Bölgelerinde ağırlıklı olarak ticari ve konut adaları yükselecek. İmara açılan yeni alanlarla birlikte arsa fiyatlarında düşüş yaşanmasını bekleyen yerel yöneticilerin bu adımlarına rağmen halen inşaat firmaları arsa fiyatlarının oldukça yüksek olmasından yakınıyorlar. Büyükşehir Belediyesinin 50 bin konutluk Kuzey Şehir Projesinin tamamlanmasının ardından kentte ki arsa fiyatlarının önemli ölçüde düşmesi beklenilirken, bazı inşaat firmaları arsa fiyatlarında ki yüksek rakamların bu projeye rağmen yerinde saymasından endişe ediyor.

KAMULAŞTIRMA TAMAM PARALAR ÖDENDİ

Kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Göllüce’de sanayi adalarının ortasında kalan yapıların tamamını kamulaştırarak burayı sanayi adasına dönüştürdü. Küsget Sanayi Bölgesinin ortasında kalan yapıların kısa süre önce kamulaştırılarak burada yaşayan vatandaşların farklı bölgelere göç ettiklerini dile getiren belediye yetkilileri, “Bu çalışma ile sanayi alanının ortasında kalan konut alanları kamulaştırılmış oldu. Bu çalışmalardan bölgede yaşayan vatandaşlarımız oldukça memnunlar. Diğer yandan Aydınlar Mahallesi’nde ki kamulaştırma çalışmalarımız aralıksız bir şekilde devam ediyor. Göllüce Mahallesi içerisinde geçen ray çalışmalarımızda kısa süre içerisinde tamamlanacak” şeklinde görüş belirttiler.

GÜNDEM
Bülent Öner
10.01.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin