ARZUHALCİLİK TARİHE KARIŞIYOR

Bir geleneğin daha sonuna geldik
ARZUHALCİLİK TARİHE KARIŞIYOR

Gelişen teknoloji ile birlikte internet üzerinden her çeşit dilekçe örneklerinin bulunabilmesi vatandaşı kendi işini kendi yapmaya yöneltince en eski mesleklerden biri olan arzuhalcilik de tarihe karışma noktasına geldi. Şehrimizde şu an Adliye Binasının yanında arzuhalcilik işini yapan sadece 7 dükkan kaldı.

Gaziantep Adliye Binası yakınında bulunan Büyükşehir Belediyesi’ne ait Adliye Sarayı Altgeçidi’nde bulunan ve arzuhalcilere ayrılan 26 dükkandan yalnızca 7’si faaliyet gösteriyor.

Şehir Merkezinde bulunan Adliye Binası’nın taşınmasının ardından adliye çevresinde bulunan arzuhalciler, yeni adliye binası yakınlarında bulunan Büyükşehir Belediyesi’ne ait Adliye Sarayı Altgeçidi’nde faaliyet göstermeye başlamıştı. 26 dükkanın bulunduğu altgeçitte bulunan dükkanlar bir bir kapanıyor. Adliye Binası’na giden altgeçitte faaliyet gösteren esnaflar, altgeçitte çok fazla iş yapamadıklarını, bu nedenle 26 dükkanda faaliyet gösteren arzuhalci sayısının 7’ye indiğini kaydettiler.

“UMUDUMUZ KALMADI”

Arzuhalciler, “Adliye Binası taşınacağı zaman bizim içinde bir yer yapılacağını umut ediyorduk. Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan altgeçitte bizler için yer ayrıldı ancak adliyeye bizim umduğumuz kadar yakın bir noktada değildik. 26 dükkanda yıllardır faaliyet veriyoruz ancak işi bırakan arzuhalcilerin sayısı her geçen gün artıyor. 26 dükkanda yalnızca 7 tanesi faaliyet gösteriyor. Bu durumdan muzdaripiz, her geçen gün artan giderlere karşın yeterince kazanamayan arkadaşlarımız iş bıraktılar. Gücümüzün yettiği kadar ayakta durmaya çalışıyoruz. Bu noktada yetkililerden yardım istiyoruz. Adliye binası çevresinde bize yer gösterilirse işlerimizin daha iyi olacağını düşünüyoruz” diye konuştular.

GÜNDEM
Fatih Çeliktürk
23.07.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin