Aşılama çalışmaları sürüyor

Aşılama çalışmaları sürüyor

Gaziantep İl Sağlık Müdürü Dr. Ümit Mutlu Tiryaki, aşılama programında sıranın 65 yaş üstü vatandaşların aşılanma çalışmalarının sürdüğünü dile getirdi. Gaziantep’te 65 yaş aşı yapılacak kitlenin 175 bine yakın olduğunu dile getiren Tiryaki, şu ana kadar 75 bine yakın kişinin aşıyı yaptırdığını açıkladı. ,

Gaziantep’te 65 yaş ve üstü vatandaşların aile hekimlerine başvurarak aşı için randevu alabileceklerine dikkat çeken Gaziantep İl Sağlık Müdürü Dr. Ümit Mutlu Tiryaki, kısıtlamanın olduğu günlerde de randevu belgesiyle birlikte vatandaşların hastanelere giderek aşılarını yaptırabileceklerini dile getirdi. Gaziantep genelinde 65 yaş ve üstü kişilere şu ana kadar 75 bin dolayında aşı yapıldığına dikkat çeken Gaziantep İl Sağlık Müdürü Dr. Ümit Mutlu Tiryaki, aile hekimleri birimlerinin konuyla ilgili olarak özverili bir şekilde çalıştıklarını anlattı.

AŞI RANDEVUSU NASIL ALINIR?

Yeni tip koronavirüs (COVID-19) aşılama çalışmaları devam ediyor. Aşı olmak isteyen vatandaşlar, COVID-19 aşı randevusunun nasıl alındığını araştırıyor. Sağlık Bakanlığı'nın MHRS uygulamalarından COVID-19 aşı randevusu alınabiliyor. COVID-19 aşı randevusu almak için ALO 182 ya da MHRS'yi kullanabilirsiniz. ALO 182'yi aradığınızda telefon görüşmesiyle aşı randeuvu oluşturmanız mümkün. Diğer yandan MHRS üzerinden COVID-19 aşı randevusu almak için T.C. Kimlik Numarası ve şifre ile sisteme giriş yapılması gerekiyor. MHRS internet adresi üzerinden randevu almak için; Eğer üye değilseniz “Randevu Al” butonuna tıkladıktan sonra gelen ekrandan “Üye Ol” seçeneğini tıklayarak üyelik işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Üye olduktan sonra “Randevu Al” butonuna tıklayarak T.C. Kimlik Numaranız ve şifreniz ile birlikte istediğiniz hastane ve hekimi seçerek randevuzunu oluşturabilirsiniz. Aşı randevusu almak için öncelikle Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) girişi yapılması gerekiyor. Karşınıza gelen ekranda E-Devlet ile giriş sağlayabileceğiniz butona tıklayabilirsiniz ya da üye ol butonuna basarak üye olabilerek giriş yapabilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra sağ tarafta yer alan "Hastane randevusu al" sekmesini tıklayınız. "Genel Arama" seçeneğini işaretleyiniz. "Covid-19 Aşı" seçeneğini işaretleyiniz. Karşınıza çıkacak olan ekranda eğer sağlık çalışanı değilseniz "COVID-19 pandemik aşılaması için belirlenen öncelikli grupta değilsiniz. Yeni öncelikli gruplar eklendikçe durumunuz yeniden değerlendirilecektir." uyarısı çıkacaktır.

GÜNDEM
Aysu Yıkmış
21.02.2021

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin